Görüş Bildir
Haberler
TV
Büyük Tepki Çeken Roman Havası Dizisi Yayından Kaldırıldı

Büyük Tepki Çeken Roman Havası Dizisi Yayından Kaldırıldı

ATKN
07.01.2015 - 12:47
İçeriğin Devamı Aşağıda

Romanlara karşı ayrımcı dili ve önyargıları pekiştirdiği için Romanların büyük tepkisini çeken ve hakkında suç duyusunda bulunulan Roman Havası dizisi yayından kaldırıldı.

Show Tv'de beş bölüm yayınlanan dizinin izlenme oranları düştüğü için cumartesi gününe alınmıştı. Ancak dün dizinin kaldırıldığı ortaya çıktı. Show Tv henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Roman Havası dizisi, ilk bölümünden itibaren Romanlara karşı ayrımcı dili ve önyargıları pekiştirdiği için Türkiye çapında büyük tepkilere ve protesto eylemlerine neden oldu.

Kuştepeli Romanlar Taksim’deki Show TV ofisinin önüne gelerek siyah çelenk bırakmış, Roman Hakları Forumu’na (ROMFO) bağlı Ankara merkezli Roman Hakları Derneği de dizi hakkında suç duyurusunda bulunarak olayı yargıya taşımıştı. Hatta dizinin bu sebeple senaristlerinin değiştirildiği de belirtilmişti.

Erler film

Roman Havası'nın yapımcılığını Cennet Mahallesi ve Görgüsüzler ile aynı şirket yapıyor, Erler film. Proje tasarımını Türker İnanoğlu, yönetmenliğini Hakan Arslan, senaryosunu Fethi Kantarcı, Barkın Şenüren ve Saygın Delibaş yapıyor.

Dizinin başrol oyuncuları arasında Oya Başar, Levent Ülgen, Günay Karacaoğlu, Petek Dinçöz yer alıyor.

Bianet

Kaynak: http://bianet.org/bianet/toplum/16134...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın