Görüş Bildir
Haberler
'Burukluk Yaşıyorum'

'Burukluk Yaşıyorum'

Batuhan
19.02.2014 - 14:52

'Burukluk Yaşıyorum'

Mustafa Reşit Akçay, Trabzonspor'dan ayrıldıktan sonra ilk özel açıklamasını yaptı.

Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Akçay, 'Burukluk içerisindeyim. 8-9 aya yakın bir süreçten sonra, avuçlarımın içerisinden kaybettim. Trabzonspor bizim idealimizdir. Umarım felsefimizin devamlılığının sağlanması en önemli arzumdur. Zaman üzüntülerimizi alıp götürecektir' dedi.

KENDİME YÖNELİK ACIMASIZ BİR SORGULAMA SONRASI İSTİFA KARARI ALDIM

Mustafa Reşit Akçay, ayrılık kararıyla ilgili olarak, 'İnsanlar neleri iyi yapıyor, neleri yapamıyor diye kendini acımasızca sorgulamalı. Ben de bunu yaptım. Bunu sonucunda bir strateji ortaya çıktı. Bu stratejinin gereği istifa kararının en iyi yol olduğunu söyleyebilirim' ifadelerini kullandı.

İSTİFA ERDEMLİ BİR DAVRANIŞTIR; REAKSİYON VERİLMESİ GEREKİYORDU; BEN DE VERDİM

Akçay, 'İstifamın tek neden taraftarın istifa sloganı değildi. Ben alışılagelmiş davranışların dışında davranmaktan yanayım. Taraftarın istifa et demesi, tek başına, istifa için bir durum yaratmayabilir; ama benim için yaratabilir. Tabii ki bir yerde saygı ve değer bilinci kaybedilmişse, bu radikal bir hareketle değiştirilecek. Bu nedenle istifa ettim. Bu sözlere karşı bir tepki verilmeliydi. Ben de bu tepkiyi verdim. İstifalar tek taraflı müesseselerdir. Ama futbolumuzun içerisinde sağlıklı müesseselerdir. Yeri geldiğinde gitmeyi de bilmelisiniz. Bu anlamda istifa erdemli bir karardır' dedi.

HER ŞEY BÜYÜK TRABZONSPOR İÇİN

Akçay, ne taraftara ne yönetime ne de futbolculara kırgın olmadığını belirterek, 'Her şey büyük Trabzonspor için. Her şey Trabzonspor'un yaşaması için, gerisi teferruattır' şeklinde konuştu.

O OYUNCULARIN İSMİNİ VERMEYECEĞİM

'Kefil olamayacağım oyuncular' var açıklamasıyla ilgili olarak Akçay, 'İsim vermem; çünkü bu oyuncular şu anda Trabzonspor'da oynuyor. Söyleyeceğim şeyler Trabzonspor'a zarar verir. O yüzden söylemeyeceğim' dedi.

NEDEN YILLARDIR ŞAMPİYONLUK GELMİYOR? SEVGİ SORUNU VAR

Akçay, 'Trabzonspor neden yıllardır şampiyon olamıyor?' sorusuna ise 'Şu anda Carson'ın menajer kitabını okuyorum. Camida başarısı için sevgi olmalı diyor. Sevgi hakim olmalı diyor. Bir camiada komple bir sevgi, sinerji olmalı ki başarı gelsin. Sevgi sorunu olduğu için Trabzonspor'da başarı gelmediğini söyleyebilirim' şeklinde yanıt verdi.

JUVENTUS KARŞISINDA ÖZGÜVENİ KAYBETMEMEK GEREKİR'

Akçay, Juventus maçı için ise 'Zor; ama sonuçta iki takımda sahaya 11 kişi çıkıyor. Benim anlayışım budur. Kendinize güveninizi kaybettiyseniz, maçı kaybettiniz demektir. Eğer kendinize olan güveninizi kaybetmişseniz, bütün maçları kaybetmişsinizdir demektir. 1 maçı kaybedebilirsiniz; ama özgüveninizi kaybetmemelisiniz. Oyuncularda güvenli bir ortam hissi yaratılırsa iyi bir mücadele ortaya çıkacaktır. Juventus'un yüzdesi çok daha fazla. Tur yüzde olarak Juventus'a daha yakın; ama futbolda her zaman sürprizlere yer vardır' dedi.

SÜPER LİG'DEN BİR TAKIMDAN TEKLİF GELDİ

Süper Lig'den teklif aldığını belirten Akçay, 'Mayıs sonuna kadar çalışmamayı düşünüyorum. İsim vermeyeceğim; ama Süper Lig'den ciddi teklif geldi. 1. Lig'den de oldu; ama Mayıs'a kadar çalışmama kararı aldım' diye konuştu.

BİR GÜN TRABZONSPOR'A GERİ DÖNMEK...

'Bir gün Trabzonspor'a geri dönecek misiniz' sorusuna Akçay, 'Biz şu anda ekmeğimizi Trabzon'un dışında kazanmanın yoluna bakacağız. Ama sonrası nasıl gelişir; bunu beklemek gerekir' dedi.

Radyospor

Kaynak: http://www.radyospor.com/Futbol/17380...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın