Görüş Bildir
Haberler
Bülent Arınç: 'Filistin İçin 3 Gün Yas İlan Edildi'

Bülent Arınç: 'Filistin İçin 3 Gün Yas İlan Edildi'

Fatih UZUN
21.07.2014 - 19:46

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası konuşan Bülent Arınç, 'Filistin halkına yanlarında olduğumuzu göstermek için yarından itibaren 3 gün yas ilan edildi.' dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç Bakanlar Kurulutoplantısı sonrası gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bülent Arınç, 'Filistin halkına yanlarında olduğumuzu göstermek için yarından itibaren 3 gün yas ilan edildi.' dedi.

'FİLİSTİN'İN YANINDAYIZ'

Bülent Arınç, 'Bakanlar Kurulu toplantımızda gündeme dair bir çok konuyu konuştuk. Çevremizde yaşanan ve kardeşlerimizin öldüğü Filistinkonusunda da fikir alışverişi yaptık. Kardeşlerimize yanlarında olduğumuzu göstermek için yarından itibaren başlamak üzere 3 günlük yas ilan ettik. Salı, çarşamba ve perşembe günü yas tutulacak' diye konuştu

'ATEŞKESİ DESTEKLİYORUZ'

Arınç, 'Ateşkes görüşmelerini destekliyoruz. İsrail Filistin halkına toplu cezalandırma şeklindeki uygulamalarına son vermelidir. Türkiye bu saldırganlık karşısında ilkeli bir tutum izlemiştir. Güçlünün değil haklının yanında yer almıştır.' şeklinde konuştu.

'AFAD 1.5 MİLYONLUK YARDIMDA BULUNDU'

Başbakan Yardımcısı Arınç, 'TİKA Filistin Koordinasyon Ofisi ilk etapta 1 milyon dolarlık yardım malzemesinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için çalışmalara başlamıştır. AFAD da 1,5 milyon dolarlık bir yardımda bulunmuştur.' ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç toplantı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

İŞTE HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BÜLENT ARINÇ'IN SORULARA VERDİĞİ CEVAPLAR:

TİB’İN MİT’E DEVRİ

'Böyle bir husus görüşülmedi. Sayın başbakanımız bunları birleştirme amaçlı bir düşünceden bahsetmiş olabilir. Ancak bu konu gündeme gelmedi.

İSRAİL’E YÖNELİK SOMUT BİR YAPTIRIM GÜNDEME GELDİ Mİ

Şüphesiz bunlar da konuşuldu. Bizim İsrail’in ne OECD’ye üyeliği konusunda ne de başka bir konuda tek başına bir tasarrufumuz olmamıştır.

IŞİD’İN ELİNDEKİ KONSOLOSLUK ÇALIŞANLARI

Şoför arkadaşlar ailelerine kavuştular. Ancak konsolosluk görevlilerimizle ilgili bir gelişme yaşanmadı. İnşallah sabırlarının çok zorlandığı bir zamanda bu yurttaşlarımızın sevineceği günlerin yakın olmasını diliyorum ama şu an itibarıyla böyle bir müjde veremiyorum.

KERRY TÜRKİYE’YE GELECEK Mİ? MECLİS KAPANMADAN ÇALIŞACAK MI?

Sayın Kerry’in ziyaret yapacağı ülkeler arasında Türkiye yok.

Meclisin içtüzüğüne uymayan tartışmalarla bir sinir harbi yaşanıyor. Adalet ve Kalkınma Partisi halkımızın menfaatine yönelik yasaların çıkması için yoluna devam ediyor. Meclisin tatile çıkması da öngörülüyor. Ama yasa görüşmeleri devam edecekse bayram nedeniyle ara verilecek ve sonra çalışmalara devam edilecek.

MAVİ MARMARA GÖRÜŞMELERİNDE YENİ GELİŞME VAR MI?

Görüşmeler neredeyse bitmişti sonra bu olaylar çıktı. Bu olaylar üzerine bunu imzalama durumu yok. Bu katliam karşısında adeta soykırıma dönüşen bu vahşet karşısında bizim İsrail tarafıyla böyle bir tazminat anlaşmasını imzalamamız söz konusu değil.'

Haberler

Kaynak: http://www.haberler.com/bulent-arinc-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Murat şahin

yaş ilan etmekte nedir laa senin ilan ettigin yasın orda öldürülen cocuklara kadınlara bmasum insanlara bir faydası var mı acaba yazık gercekten yazık