Bu Oyunun Adını Daha Çok Duyacağız! Türk Yapımı Bilim Kurgu Oyunu Angelic'e İlk Bakış

0PAYLAŞIM

Geçtiğimiz yıl ilk duyurusu yapılan, PC ve yeni nesil konsolları hedefleyen strateji ve rol yapma türündeki Türk bilim kurgu oyunu Angelic'i deneyimleyip inceleme fırsatı bulduk.

Angelic ilk duyurusundan beri biz de dahil pek çok oyuncunun radarında.

Gerek bizlere sunduğu ilgi çekici öyküsü, gerek göz alıcı grafikleri, gerekse de başarılı karakter tasarımları ile Metaverse ekibi iştahımızı kabartmayı başarmıştı. Çıkış tarihi henüz konusunda net bir açıklama bulunmayan yapımın dikey kesit demosunu deneyimleme fırsatı bulduk.

Öncelikle Angelic hikayesi ile merak uyandırmayı başarıyor.

Dünyanın nükleer bir savaşla harap olduğu ve kontrolün mega şirketlerin eline geçtiği uzak bir gelecekteyiz. Aşırı artan nüfus karşısında dünya kaynakları da elbette ki yetersiz kalmış. İşte böyle bir ortamda gözlerini açan karakterimiz kendini tam manasıyla bir hengamenin içinde buluyor. Öldükten sonra bir 'neo-insan' vücudunda gizemli Iset anne tarafından canlandırılan karakterimiz bir yandan bu yeni duruma alışmaya çalışırken bir yandan da Iset Anne'nin öteki 'çocuklarına' liderlik etmeli.

Vaktimizin bir kısmı uzay gemimiz Osiris'in içinde geçiyor.

Iset Anne ve diğer çocukları ile burada iletişim kurabiliyor ve ilişkilerimizi ilerletebiliyoruz. Osiris'in içinde geçirdiğimiz vakitlerde kamera açısı üçüncü şahsa geçiyor ve bu sınırlı alan içerisinde özgürce dolaşabiliyoruz. Osiris'in hem kendisi, hem içerisindeki karakterler, hem de dışarısının göz alıcı göründüğünü de eklemekte fayda var.

Karakterlerimizi de burada geliştirebiliyoruz.

Osiris'in içerisinde bulunan istasyonda kendi karakterimiz ve takım üyelerimizin çeşitli geliştirmelerini yapabiliyoruz. Bu geliştirmeler kimi karakterler için saç ve kıyafetler gibi şeyleri kapsarken kimi karakterler için de silahların görünüşleri de bunların arasına dahil olabiliyor. Karakter geliştirmeleri yalnızca görsellikle de sınırlı değil elbette. RPG türündeki yapımda ilerledikçe karakterlerimizi de geliştirerek farklı yeteneklere kavuşmalarını sağlıyoruz. Bu yeteneklerimiz sonrasında savaş alanında bizlerin en büyük yardımcısı oluyor.

Öyleyse biraz da savaşlardan bahsedelim.

Iset Anne'nin diğer çocuklarının oluşturduğu bir takımla savaş alanına iniş yapıyoruz. İniş kozaları bizi Osiris'ten alıp savaş alanına taşıyan araçlar. Her takım üyesinin farklı bir iniş kozası var bu bunların farklı bonusları olabiliyor. Savaşların stratejik derinliğini zenginleştiren önemli unsurlardan olan iniş kozaları savaşta yeniden konumlandırılabiliyorlar. Angelic'te savaşlar esnasında kamera izometrik bir bakış açısına geçiş yapıyor. Tepeden gördüğümüz savaş alanına sırasıyla karakterlerimizi konuşlandırıyoruz. Karakterlerin konumları da savaşlar esnasında önem taşıyan bir diğer unsur.

Sıra tabanlı bir oynanışa sahip olan Angelic'te her takım üyemizin iki temel ve bir süper olmak üzere üç yeteneği var.

Her karakterin yeteneği ise kendine özgü. Bir karakter yakın dövüşte uzmanlaşmışken öteki keskin nişancı tüfeğine güvenebiliyor. Bu esnada bir başka karakter ise hiçbir şekilde düşmana zarar veremiyor ve tek görevi takım arkadaşlarını iyileştirmek olabiliyor. Bu gibi unsurları dikkate alarak takımınızı savaş alanında akıllıca konumlandırmalı, hamle sırasını ve sayısını her daim göz önünde bulundurarak savaşa devam etmelisiniz.

Angelic'in henüz tam çıkışını bile gerçekleştirmemiş olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Yapım buna karşın oyunu deneyimlediğimiz süre boyunca yalnızca bir kere oyunun kapanmasına sebep olacak bir hata ile karşılaştı. Oyunu oynanmaz kılan başka bir hata ise bu süreçte hiç başımıza gelmedi. Gerek yaratılan ilgi çekici evreni, gerekse de farklı stratejilere her daim açık oynanışı ve barındırdığı RPG elementleri ile Angelic mutlaka şans verilmesi gereken bir yerli yapım. Çıkışı ile birlikte dünya standartlarında bir yapım olacağını daha şimdiden belli eden Angelic'in Steam sayfasına ise buradan ulaşabilir ve oyunu istek listenize ekleyebilirsiniz. Angelic'in beklemeye değer bir oyun olduğu konusunda ise hiç şüpheniz olmasın.

İlginizi Çekebilir

Kimi Zaman Bir Tarih Dersi Niteliğindeki Assassin's Creed Serisinde Karşımıza Çıkan 13 Tarihi Kişilik - onedio.com
Kimi Zaman Bir Tarih Dersi Niteliğindeki Assassin's Creed Serisinde Karşımıza Çıkan 13 Tarihi Kişilik - onedio.com
Kılıcını Kuşanmaya Hazır Mısın? Kılıcın İle Efsane Olabileceğin 13 Oyun - onedio.com
Kılıcını Kuşanmaya Hazır Mısın? Kılıcın İle Efsane Olabileceğin 13 Oyun - onedio.com
Minecraft Hakkında Elmas Kazarken Yanınızda Creeper Patlamış Hissi Yaşatacak 13 Bilgi - onedio.com
Minecraft Hakkında Elmas Kazarken Yanınızda Creeper Patlamış Hissi Yaşatacak 13 Bilgi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir