Bu Nasıl Bir Değişim? Bir Dönemin Gençleri İçin Yeri Çok Ayrı Olan Bir Grup: Tokio Hotel

-
Abone ol

Bir zamanlar daha K-Pop çılgınlığı yokken, Justin Bieber ve One Direction gibi kitleleri peşinden sürükleyen dev isimler henüz çok küçükken, çok genç isimlerden oluşan bir grup büyük bir çıkış yapmıştı. Tokio Hotel'den bahsediyoruz. Bir dönem genç kızları peşinden koşturan grubun üyelerinin şimdiki hali oldukça şaşırtıcı.

Tarih 2007'yi gösterdiğinde Avrupa müzik dünyası yeni bir grupla tanışmıştı; Tokio Hotel.

Almanya'dan çıkan grup ilk İngilizce albümleri "Scream" ile o yıl dünyaya açılmış ve bir anda yılın en büyük çıkışını yapmıştı.

Monsoon'u hatırlayanlar?

Grubun kurucuları 18 yaşındaki ikiz kardeşler Bill ve Tom Kaulitz idi. İkiz olsalar da tarz olarak tamamen farklıydılar. Bill Kaulitz daha emo ve rock müziğe yakın bir stile sahipken, Tom Kaulitz rap müziğe yakın görünüyordu.

Grup dönemin alternatif pop rock ve emo trendine oldukça uyuyordu, zaten bu yüzden kısa sürede 2.5 milyon albüm satarak zirveye yerleştiler.

Emoluk akımı, feminen erkeklerin beğenilmesi grubun kariyerinde önemli rol oynadı. Bill Kaulitz'i görünümü nedeniyle genç bir kadın sanan oldukça fazla insan vardı. Almanya'dan çıkan en popüler isim haline gelmelerinde imajlarının payı büyüktü.

Alternatif olsa da poptan çok uzak olmayan, dinlemesi kolay bir müzik yaptıkları için de kolayca geniş kitlelere ulaştılar.

Her derginin kapağında, pek çok gencin odasındaki posterlerde, defterlerindeki çıkartmalarda yer aldıkları çılgınca birkaç yıldan sonra yavaş yavaş ortadan kayboldular.

Malum, emoluk akımı 2010'larla birlikte giderek tarihe karıştı ve başka müzik türleri ve şarkıcılar popüler olmaya başladı. Kendi hayranlarının da yaşları büyüdükçe ya daha sert gruplara geçiş yaptılar, ya da artık bu tarzdan uzaklaşmaya karar verdiler.

Aslında grup müziği bırakmadı ve aktif olarak albümler çıkarmayı sürdürdü, ancak uluslararası başarıları birkaç yıl ile sınırlı kaldı.

Peki bir dönemin en gözde grubu şimdi neler yapıyor?

Tokio Hotel halen aktif bir şekilde müzik çalışmalarını sürdürüyor. Artık Amerika'nın Los Angeles şehrinde yaşıyorlar ve eskiye oranla daha mütevazı vir yaşam sürdürüyorlar.

Kaulitz kardeşler oldukça değişti. Şu an 29 yaşında olan ikizlerden Bill, yani grubun lideri hala sürekli imajıyla oynamakla meşgul.

Sürekli farklı stiller deneyen Bill Kaulitz, kendi giyim markasını kurdu.

MagdeburgLosAngeles adlı marka ile tasarım dünyasına adım attı ve kendini artık daha çok bu alanda gösteriyor.

Bir yandan da müzik çalışmalarını solo olarak devam ettiren yıldız, artık elektronik müzikle ilgileniyor.

Bill Kaulitz'in ikizi Tom ise geçtiğimiz Nisan ayından beri ünlü model Heidi Klum ile birlikte.

Bu birliktelik sayesinde magazin basınının objektifi bir anda ünlü kardeşlere döndü ve onları önceden tanımayanlar da kim olduklarını öğrendi.

Çiftin arasındaki 17 yaş farktan ziyade Tom Kaulitz'in evli olması konuşuldu.

Aslında müzisyen, iş kadını eşinden yıllar önce ayrılmış olsa da henüz boşanma işleminin gerçekleşmemiş olması bu ilişkinin tartışılmasına sebep oldu. Ancak çift bu haberleri umursamadı ve çok mutlular.

Kısacası tıpkı bizim gibi onlar da değişti. Tokio Hotel bir nesil için her zaman ergenlik dönemi olarak kalacak.

🖤

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
askito-muyum-ben

Ağır ergen olduğum zamanlarda bile asla dinledigim bir grup değildi. Ben daha çok Viking Metal ve Senfonik Metal dinlerdim. Ama şu rastalı uzun saçlı olanı yakışıklı da bulurdum gencligimde.

biryerdebiri

Hâlâ dinliyorum bence o dönemlerin tarzı ve müzik kültürü daha iyiydi. Rock müzik niye bitti cünkü isyan bitti. Şimdi toplum koyun olmuş. Herkes sosyal medya kölesi. Adeta birbirinin kopyası şuan insanlar :/

whitenigga_1

anılarrr anılarrrr şimdi gözümde canlandilar

Gizli Kullanıcı

benimde ergenliğimde odamda posterleri vardı hatta babannem köyden gelmişti Bill'i görünce anam bune kaldır bunu hortlakmı öcümü ne biçim kız namaz kılıcam kaldır duvardan demişti babanne erkek o erkek demiştim o ne biçim erkek karı gibi saçlarını uzatmış gözlerini boyamış demişti anılarım canlandı :D

gamze....

bill için deliren kesimden biri bendim kız kardeşim ise tom :D herkes ikiye bölünmüştü ama seviyorduk onları...

Gizli Kullanıcı

BİRİDE BEN :D

Görüş Bildir