Boeing, SpaceX'e Meydan Okudu: 'Mars'a İlk İnsanı Biz Götüreceğiz'

 > 
84PAYLAŞIM

Boeing CEO’su Dennis Muilenburg, Mars ile alakalı düşüncelerini paylaştığı programda oldukça iddialı açıklamalarda bulundu. Muilenburg’a göre kendi şirketi, Elon Musk‘ın sahip olduğu SpaceX‘den daha önce Mars’a ulaşacak.

Dünyanın en büyük sivil ve askeri uçak ve helikopter üreticilerinden biri olan Boeing, dünya üzerinde ürettiği ulaşım araçları dışında dünya dışı yolculuklar konusunda da bir hayli iddialı gözüküyor.

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk, düzenlediği etkinlik ile SpaceX şirketinin 2024 yılında Mars’a ulaşmak adına somut adımı atacaklarını açıklamıştı.

Elon Musk Heyecanla Beklenen İnsanlığı Mars'a Götürme Planının Tüm Detaylarını Açıkladı! - onedio.com
Elon Musk Heyecanla Beklenen İnsanlığı Mars'a Götürme Planının Tüm Detaylarını Açıkladı! - onedio.com

LOG'da yer alan habere göre NASA, Boeing ile birlikte geliştirdikleri projenin ilk somut adımlarının 2030 yılını bulacağını öngörüyor. 

Boeing CEO’su Dennis Muilenburg ise Mars’a ayak basacak olan ilk insanı Boeing roketlerini taşıyan bir uzay gemisinin taşıyacağı görüşünde.

"Dünya adına iyi bir gelişme"

Dennis Muilenburg’u bu açıklamayı yapmaya iten ise SpaceX’in bazı gecikmeler ve sorunlar yaşayacağına olan inancı.

Dennis Muilenburg açıklamasının devamında; “Bence uzay araştırmaları ve Mars’a ayak basma konusunda birden fazla şirketin çalışma yürütmesi ve bunun üzerine gemiler inşa etmesi dünya adına iyi bir gelişme. Bildiğiniz gibi bir fazlası her zaman daha iyidir ve bu da gelecek için oldukça umut verici. Umarım bizim gibi bu çalışmalar üzerinde kendini geliştirmek isteyen firmaları cesaretlendirme şansını yakalarız.” diyerek olumlu bir yaklaşımda bulundu.

Elon Musk’ın bu açıklamaya cevap verip vermeyeceği ise merak ediliyor

SpaceX, NASA veya bir başkası, kimin bu adımı ilk attığından daha önemli bir şey var ise o da insanlık tarihi için oldukça önemli olduğu.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir