Görüş Bildir

Mars Haberleri

Mars ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Mars ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

29 Eylül 2023'te Eylül 2023 Süper Hasat Dolunayı Gerçekleşecek
Batı Astrolojisine göre öncü Koç burcunda gerçekleşen eylül ayı dolunayı herkesin harekete geçme isteğini aydınlatıyor. Koç, Mars tarafından yönetilen bir burç olduğundan, sonbahar mevsiminin yavaşlaması tam olarak ortaya çıkmadan önce, herkes kendi bağımsız uğraşlarına son bir kez daha teşvik edilecektir. Başkalarının etkisi altında kalarak yanılgılar yanlışlar pişmanlıklardan kaçışlar serüveni bu Süper Dolunay ile arkamızda kalıyor.  Ne olursa olsun zarar vermek ya da üstün gelmek için güçlerini birleştirmek, bir an için başarılı olmanın bir yolu olsa da, gerçekleştirmeniz gereken belirli hedefler vardır. Bunu en iyi kendi başınıza başarabilirsiniz. Kendi başarılarınızın gidişatından memnun olduğunuzda ilişkilerinizde daha iyi ortaya çıkacağınız için Koç Süper dolunayı, herkesten ayrı olarak ateşinizi neyin yaktığına yeniden odaklanma şansınızdır. Biraz bencil olmak kötü bir şey olmak zorunda değil. Kendini bilen yanlışa düşmez hataları yanılgıları telafi eder. Süper Ay, Ay'ın yörüngesinde Dünya'ya en yakın noktaya ulaşmasıyla meydana gelir ve Ay'ın normalden daha yakın, daha parlak ve daha büyük görünmesine neden olur. Oldukça nadir görülen ay aylarıdır ve yılda yalnızca üç ila dört kez gerçekleşir. 29 Eylül'de saat 05:57'de (ET) gerçekleşecek Süper Hasat Ayı, 2023'ün sonuncu Süper Dolunayı.Hasat ayı nedir?Eylül ayının Süper Ay'ı, sonbahar ekinoksundan kısa bir süre sonra gerçekleşmesi nedeniyle Hasat Ayı olarak kabul edilir. Hasat Ayları genellikle gün batımı civarında meydana gelir (bu yıl olmasa da), ayın ışığını Dünya'ya, güneşin gün boyunca kaybolmaya başladığı saatte yansıtır. Bunun, hasatçılara sonbahar resmi olarak başlamadan önce ekinleriyle ilgilenebilmeleri için birkaç ekstra ay ışığı akşamı sunacağı söyleniyordu. Aynı zamanda yaygın olarak Mısır Ayı olarak da anılır ve Amerika Birleşik Devletleri'nin kuzeyinde mısır hasadının zirveye ulaştığı zamanı ifade eder.İşte her burcun Eylül 2023'teki Süper Hasat Ayı'ndan bekleyebileceği şeyler:
Ünlü Astrologların Kehanetlerine Göre 29 Eylül Koç Burcu Dolunayı Nasıl Geçecek Açıklıyoruz!
Koç burcundaki dolunay, 29 Eylül Çarşamba günü İstanbul saatine göre 12:57'de meydana geliyor. Bu dolunay, Uranüs ve Venüs'ün güçlü etkisi altında olacak. 15 Eylül yeniayında attığımız adımların meyvelerini toplama zamanı geldi. Ayrıca, Temmuz'un ilk yarısına dair hatırlatıcı ikili ilişki olaylarıyla da karşılaşabiliriz. Peki, burçları bu dolunay sürecinde neler bekliyor? Ünlü astrologların yorumlarıyla dolunayın etkilerini nasıl yaşayacağız?
Koç Dolunayı Adeta Bizi Tutulmalara Hazırlar Nitelikte!
29 Eylül’de Koç burcunun 6 derecesinde gerçekleşecek dolunay geçtiğimiz yazın üzerinizdebıraktığı tozu, rehaveti alıyor. Sanki uzun zamandır trafikte kalmışsınız da hiçbir yereyetişememişsiniz hissini tamamen ortadan kaldırıyor. Ruhumuz yola devam etme konusundadaha kararlı olacak. Ancak güneşin herhangi bir gezegene açı yapmıyor oluşu bariz biryönsüzlük de verebilir. Heves ve istek top noktada ancak harekete geçmek için bir sufleyeihtiyaç duyabilirsiniz. Bu dolunayı önemli kılan etkilerden biri de Ekim’de yaşanacak Güneştutulması olacak.
Gökyüzünden Mesajınız Var: Dolunay Uyarısı!
29 Eylül'de Koç burcunda 6 derecelik çok güçlü enerjiler ile bir dolunay geliyor. Koç dolunayları genellikle bağımsızlığı ve yanılgılarımızın farkına vardığımız arayışları gösterir. Mars, diplomasi, uzlaşma ve iş birliği arayan Terazi burcundaki bu dolunayın yöneticisidir. Bu Dolunaydaki Mars tutarsızdır; planlar değişebilir ve anlaşmalar yeniden müzakere edilmeye hazır olabilir. Kiminle uyum sağlamak istediğinizi bulmanız gerekebilir. Mars, Terazi burcundaki Güney Düğümüne yakın. Bu da sonları ve bir temizliği gösteriyor.Hayatımızı kendi çıkar ve menfaatleri için yoranlar değer verdiğimiz için görmekte zorlandığımız art niyetliler gün yüzüne çıkıyor ve bu Dolunay altında yanına kalır yarına kalmazı yaşayarak öğrenmeye başlıyorlar.  Bu Dolunay, korkular, yanlış insanlar, ilişkiler, işler ve alışkanlıklarımızdan kopup özgürleşmek için bir fırsattır; bu bir ilişki ya da davranış biçimi, arkadaşlıklar ya da artık size hizmet etmeyen bir şeyden uzaklaşmak olabilir. Bu dolunayın bir kesinliği var. Mars çatışma ve dramadan uzaklaşıyor. Sakinlik ve yükselen farkındalık pişmanlıkla hatalarımız ile yüzleştiriyor bizleri. Kendinize savaşların buna değip değmediğini sorun. Bu dolunayda temelleri sağlam olmayan maceraya yönelik yeni başlayan samimi olmayan ilişkiler kopabilir. Aşkın gezegeni Venüs, yıkıcı Uranüs'le çatışarak şoklar, değişkenlik ve öngörülemezlik yaratıyor. Kısacası yaptığımız her şeyin olumlu ve olumsuz yansıması ile karşı karşıya kalacağız. Aslan burcundaki Venüs doğrudan hareket halindedir; değerini biliyor ve daha azıyla yetinmeden kıymet bilmek pişmanlığı ifade eden yaklaşımlarda bulunmak her birimizin en yüce hayrına olacaktır.  Bu dolunay, neyi bırakmamız gerektiğine dair iç görü getiriyor. Şimdi iç görümüze güvenme zamanı
5 Eylül - 1 Ekim 2023 Gökyüzü Enerjileri Ve Haftalık Genel Bakış
Bu bir Dolunay haftası! Bu sefer, öncü, lider, başlatıcı ve her alanda başarılı olan Koç'un savaşçı burcundayız. Bu yılın Mart ayı civarını düşünün. O zamanlar hangi tohumları ektin? Bu burçta yalnızca bir değil iki Yeni Ay vardı; bu da Cuma günkü Dolunay'ı özellikle unutulmaz kılıyor, güçlü derecede etkili, kozmik bir olay etkileyecek her birimizi. Koç, özünde 'ben'dir. Kendine odaklı, kendine güvenen ve bireyseldir. Koç, eylemlerinin herkesi mutlu edip etmeyeceğini fazla düşünmez. Hayır, bu işaret, arkasını kollamaktan, istediklerini ileri sürmekten ve arzu ettiklerini gönül rahatlığıyla elde etmekten utanmadan korkmaz.Şimdi bu enerjiden faydalanabilir misiniz? Kendi hayatınızda dolduğunu, çiçek açtığını, size ışık tuttuğunu görebileceğiniz bir şey var mı? Elbette bunun bir bedeli olabilir. Ancak bu Dolunay'ın yöneticisi Mars'ın Terazi'den ödün vermesi nedeniyle bu bedel çok yüksek olmamalıdır. Ancak kendi gücümüzü kendimizden esirgememek konusunda ekstra dikkatli olmamız gerekiyor; zorbalara boyun eğmek, zorba olmak, bu çok incelikli olsa bile. Gücü yeniden kazanmak için arayabileceğimiz pek çok yol var. Ama doğrusu, gücümüz zaten içimizde bunu kullanma zamanı. Koç Terazi ekseni bensen kutupluluğunu yönettiği için, bu Dolunay'da her türlü ilişki mercek altında olacak; hiçbir şey bu armatürlerin ışığından kaçamaz. Gölgenle yüzleşme zamanı. Bazı bağlantıların aniden değişebileceğini, değişebileceğini ve geri dönülemeyecek şekilde değiştirilebileceğini unutmayın. Bu sonuçta bizi özgürleştiriyor. Üçlü serinin sonuncusu olan Venüs Uranüs karesine teşekkür etmemiz gerekiyor. Bu konfigürasyon Dolunay ile aynı günde mükemmelleşerek değişkenliği ve aynı zamanda heyecanı yansıtıyor. Ne kadar ince bir çizgi değil mi?Ancak bu kaosun ortasında bile statükonun değişmesi gerektiğinin farkına varacağız. Sonucu kontrol etme dürtüsüne direnin (evet, söylemesi yapmaktan daha kolay ama deneyin) ve evrenin bizi özgür kılmak için kollarını sonuna kadar açtığını göreceğiz ve her birimiz yaptığımız hata ve yanılgılardan dönüşmek için bunların bilinci ile hareket etmeliyiz.
Bu Hafta Ne Oynasak? (3-9 Mart)
Her telden çalan bir haftayla karşı karşıyayız arkadaşlar.Batı tarzı RYO sevenler için de bir şeyler var, konsol tipi RYO sevenler için de. FPS'miz de var, Adventure'umuz da, indie'miz de.Haftanın bombası elbette Obsidian gibi yaptığı son derece ciddi oyunlarla tanınan bir RYO yapımcısının, dünyanın komedi dozu en yüksek televizyon dizilerinden olan South Park için geliştirdiği The Stick of Truth (Gerçeğin Zopası). Komedisi ağırlıklı oyunların hep küçük projeler olması kaidesini bozan bir yapım kendisi.O değil de önce şunu bir seyredin gelin, listemizi falan sonra sıralayalım: http://www.youtube.com/watch?v=GwmtcOUQDLwEvet, ne diyorduk, listemiz. İlk beşe giremeyen de şık oyunlar var aslında aşağıda. Metal Slug sevenler özellikle şu Gigantic Army 'e bir göz atsın derim. Awesomenauts Assemble! da ayrıca PS4 sahiplierinin ilgisini çekebileceklerden.Bu haftaki listemiz şu şekildeThe Walking Dead: Season 2, Ep. 2: A House Divided, Adventure, PC, PS3Battlefield 4: Second Assault (DLC), FPS, PC, PS4, PS3, 360Awesomenauts Assemble!, Moba, PS4Dead Nation: Apocalypse Edition, Aksiyon, PS4Diehard Dungeon, Platform, PCSouth Park: The Stick of Truth, RYO, PC, PS3, 360Gigantic Army, Aksiyon, PCAtelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky, JRYO, PS3Pac-Man and the Ghostly Adventures, Platform, PC, PS3, 360, Wii U, 3DSRace to Mars (Erken Erişim), Strateji, PCVertiginous Golf (Erken Erişim), Spor, PCPost Master, Strateji, PCHaftanın Oyunları galericiğimize de şuradan buyrunuz
Burçlara Göre Karakter Analizi
‘Burcunu biliyorsun! Peki, ya özelliklerini? Sana uğur getirecek numara, gün ve çiçeği; pozitif ve negatif yönlerini, hayata bakışın hakkında ipuçlarını öğrenmeye ne dersin? Hatta, sadece senin değil sevdiklerinin burçlarına da bakabilir, böylece onları daha yakından tanıyabilirsin. O halde,ilerlemeye burçlara göre karakter analizi için devam et! Koç Burcu Kilit noktası Kendini araması Grubun Ateş Uğurlu sayısın 9 Pozitif yönün Cesur ve çok enerjik olman Negatif yönün Çabuk sinirlenmen, aceleci davranman Burçtaşın Emre Altuğ (14 Nisan), Georg Listing-Tokio Hotel (31 Mart), Arda Kural (12 Nisan), Reese Witherspoon (22 Mart), Keira Knightly (26 Mart), Jesse Mc Cartney (9 Nisan), Mandy Moore (10 Nisan), Sarah Michelle Gellar (14 Nisan), Jennifer Garner (17 Nisan), Hayden Christensen (19 Nisan), James Franco (19 Nisan), Jess Mc Cartney (9 Nisan), Şebnem Ferah (12 Nisan) Uğur ağacın Meşe Cesur ve güçlü bir yapın var. Acıma duygun fazla yok. Sürekli hareket halindesin, boş durmayı sevmiyorsun. Gezegenin Mars Asla sönmeyen ateşini, kızıl gezegen Mars’tan almışsın. Çiçeğin Sümbül Koçun zamanı ilkbahar olduğu için bu dönemde sümbül ile mutlu olur. Pembe, mavi, mor ve beyaz renkler onu büyüler. Ruhunda lider olma özelliği var. Etrafındakiler seni canlı, aktif ve enerjik bir insan olarak biliyor. Pratik bir zekaya sahip olmana rağmen, dikkatsiz ve aceleci davranarak hatalar yapabiliyorsun. Cesur oluşun çevrenden takdir topluyor. Yaptığın kıskançlıklar ilişkilerine zarar verebiliyor. Araştırmaya çok meraklısın. Şık olmak ve dikkat çekmek için elinden gelen her şeyi yapıyorsun.
Otomobil Markaları Amblemleri ve Anlamları
Şirketin kurucusu Karl Benz, Deutz'daki motor fabrikasındaki görevinin ilk yıllarında, Köln ve Deutz manzaralı evinin tepesine bir yıldız amblemi koymuş, eşine yazdığı mektuplarda bu yıldızın günün birinde başarıyı ve gücü temsil edeceğini ve fabrikasının üzerinde parlayacağını söylemişti. Yıldız Daimler'in, motorlu araçların 'karada, suda, havada' evrenselliğini simgelemektedir. 1909'da tescil edildi.1916 yılında yıldızın etrafı, içinde dört küçük yıldızın ve Mercedes isminin yer aldığı bir daireye çevrildi.1926'da Daimler-Benz birleşmesi ile Benz'in defne yapraklarından çelengi yıldızın etrafını sardı.Bu arada belirtelim markadaki Mercedes ismi şirketin kurucusu Karl Benz'in büyük kızının ismidir. Benz de soyadlarıdır.Ayrıca bazı modellerinin arkasında görüp de merak edenler için;AMG (Aufrecht Melcher Großaspach), Hans-Werner Aufrecht ve Erhard Melcher tarafından 1967 yılında Almanya'nın Stuttgart şehrindeki Großaspach kasabasında kurulmuş bir modifiye şirketidir. AMG bir kısaltma olup; kurucularının soyadları ve bulundukları kasabanın baş harflerinin birleşmesiyle meydana gelmiştir. AMG; Hans Werner Aufrecht - Eberhard Melcher - Großaspach'.