Görüş Bildir
Haberler
Beyaz Saray'a Girme Teşebbüsünü Köpekler Engelledi

Beyaz Saray'a Girme Teşebbüsünü Köpekler Engelledi

ATKN
23.10.2014 - 09:57

ABD Başkanı Obama’nın ikametgahı Beyaz Saray’ın önündeki demir parmaklıkları aşarak bahçeye atlayan bir şüpheli, Gizli Servis köpekleri tarafından etkisiz hale getirildi.

ABD Başkanı Barack Obama’nın ikametgahı Beyaz Saray’ın önündeki demir parmaklıkları aşarak bahçeye atlayan bir şüpheli, Gizli Servis köpekleri tarafından etkisiz hale getirildi.

Dünyanın en iyi korunan yerlerinden biri olarak gösterilen Beyaz Saray, bir ay aradan sonra yeniden birinin demir parmaklıkları aşarak içeri girme olayına sahne oldu. Akşam saatlerinde Beyaz Saray’ın önündeki parmaklıkları aşan 23 yaşındaki Dominic Adesanya, bahçeye atladıktan sonra ikametgahı korumakla görevli özel polis birimi Gizli Servis’in bekçi köpekleri tarafından etkisiz hale getirildi.

Gizli Servis Sözcüsü Edwin Donovan, yaptığı açıklamada, kuzey cephesindeki parmaklıkları aşarak Beyaz Saray avlusuna atlayan Adesanya’nın özel eğitimli köpeklerden birini tekmelediğini ancak diğerleri tarafından yere devrildiğini belirtti. “Köpekler şahsı etkisiz hale getirdi” diyen Donovan, Adesanya’nın yakalandığında silahsız olduğunu kaydetti.

Saldırının ardından Beyaz Saray’a giriş ve çıkışlar yaklaşık 90 dakika durdurulurken, Adesanya yakındaki bir hastaneye götürüldü.

Geçen ay Beyaz Saray’ın önündeki demir parmaklıklardan atlayan ve 64 metre uzunluğundaki bahçeden koşarak geçen 42 yaşındaki Irak gazisi Omar Gonzalez, Başkan’ın konutuna girmişti. Konutta bir Gizli Servis görevlisini de geçen Gonzalez’in bıçaklı olduğu ortaya çıkmıştı. Törenlerin yapıldığı Doğu Salonu’na kadar ulaşan Gonzalez, Yeşil Salon’a girmek isterken etkisiz hale getirilmişti. Hakim karşısına çıkarılarak tutuklanan Gonzalez'in aracında da 2 balta, 1 pala ve 800 mermi bulunmuştu.

Skandalın ardından eleştirilerin hedefi haline gelen Gizli Servis Direktörü Julia Pierson, 1 Ekim'de görevinden istifa etmişti.

AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/u/408841--bey...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın