Görüş Bildir
Haberler
Beşiktaş'tan Şaşırtan Teklif

Beşiktaş'tan Şaşırtan Teklif

Fatih
08.10.2014 - 22:04

Beşiktaş'tan Şaşırtan Teklif

Beşiktaş evindeki Sivas maçını, Sivas'a aldırmak istiyor.

Beşiktaş'ta stat problemi sürüyor... Milli maçlar arasında bakıma alınan Atatürk Olimpiyat Stadı nedeniyle siyah-beyazlılar, Sivasspor karşılaşmasını İstanbul Başakşehir'in stadında oynamak istiyor. DHA'nın haberine göre, Beşiktaş, aksi bir durumda ise Sivasspor maçını deplasmanda oynamak için Futbol Federasyonu'na başvuracak.

Beşiktaş'ın iç saha maçlarını oynadığı Atatürk Olimpiyat Stadı'nın zemin bakım çalışmalarında sona gelindi. Beşiktaş'a Atatürk Olimpiyat Stadı'ndan yine kötü haber geldi. Milli maçlar arasında bakıma alınan stadın 19 Ekim'de oynanacak Sivasspor karşılaşmasına yetişmesinin zor olduğu açıklandı.

Lige verilen milli maç arasından faydalanılarak bakıma alınan stat zemini, bugün yapılan ara ekim sonrası dinlenmeye alındı. Yetkililerden alınan bilgilere göre zemine 45 ton quartz kum serildi. Kumların bir günde eriyerek çimlerin arasına girdiği ve bugün yapılan ara ekim ile bakım çalışmasının tamamlandığı belirtildi.

Vodafone Arena inşaatı nedeniyle uzun süredir maçlarını kendi sahasında oynayamayan Beşiktaş, stat konusunda bir türlü istediği şartları oluşturamadı. Sezona Atatürk Olimpiyat Stadı'nda başlayan siyah beyazlılar, taraftarın maçlara ilgi göstermemesi ve zemin sorunu nedeniyle farklı stat arayaşına gitmek zorunda kaldı.

STAT ZEMİNİNİN EN AZ 3-4 HAFTA DİNLENMESİ GEREKLİ

Stat zemininin tam anlamıyla maç oynanacak hale gelmesi için uzun süreli bir dinlenmeye ihtiyacı olduğunu ifade eden yetkililer, bu sebeple zemin için en uygun tarihi Fenerbahçe maçı olarak gösteriyor. Ancak Atatürk Olimpiyat Stadı dışında iç saha maçlarını oynayacağı stat bulma konusunda sıkıntı yaşayan siyah beyazlılar, 2 Kasım'daki Fenerbahçe maçından önce 19 Ekim'de Sivasspor ile karşılaşacak. Yapılan bakım sonrası 11 günlük dinlenme süresinin çok yetersiz olduğunu Beşiktaş yönetimine ileten bakım firması ve stat yetkilileri, siyah beyazlı yönetime Sivasspor maçını başka bir statta oynamalarının zemin açısından daha sağlıklı olacağı konusunda görüş bildirdi.

FEDERASYONA DEPLASMAN TEKLİFİ

Milli maçlar arasında Atatürk Olimpiyat Stadı'nın bozulan zeminin bakıma alınması ise Beşiktaş'ı daha da zora soktu. Olimpiyat Stadı'daki çimin yenilenmesi için Şile'den 50 ton kum döküldü. Çimin sağlıklı bir şekilde büyümesi içinse 3 haftadan fazla dinlendirilmesi gerekiyor. Bunun üzerine harekete geçen Beşiktaş yönetimi, 19 Ekim'deki Sivasspor maçını Sivas 4 Eylül Stadı'nda oynamak için Futbol Federasyonu'na başvurmayı düşünüyor. Bir diğer alternatif ise Sivasspor maçını başka bir şehirde oynamak.

METİN ALBAYRAK: 'BEŞİKTAŞ'I STATSIZ GİBİ GÖSTERMEK İSTİYORLAR'

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Beşiktaş'ın stat konusunda içinden geçtiği bu zor dönemde daha da fazla yıpratılmak istendiğini ve statsız gösterilerek yıpratılmaya çalışıldığını belirtti. Sivasspor maçı için önlerinde çeşitli alternatifler olduğunu ve bunlardan birinin mutlaka hayata geçeceğini söyleyen Albayrak, 'Stadın zemin bakım çalışmaları yapıldı. Mümkün olan en fazla sürede dinlendirilmesi lazım. Eğer 19 Ekim'de Sivasspor maçını oynarsak yapılan bakımın çok büyük bir kısmı boşa gidecek ve zemin eski bozuk haline daha çabuk dönecek. Yetkililerin bize, 'kesinlikle burada oynayamazsınız, gidin stat bulun' dedikleri ve bu yüzden statsız kaldığımız koca bir yalandan ibaret. Biz sadece futbol takımımızın en iyi zeminde oynaması için uğraşıyoruz. Bunun için de Sivasspor maçını Sivas'ta oynamak düşündüğümüz alternatiflerden biri. Başka bir şehirde oynamak da yine alternatiflerimiz arasında. İkinci seçeneğin olması durumunda kombinesi olan taraftarlarımızdan bir maçlık fedakarlık isteyeceğiz. Başakşehir konusunda da görüşmeler sürüyor. Ama hiçbir şekilde yazıldığı ve çizildiği gibi statsız kaldığımız haberleri doğru değil. Sonuçta Sivasspor maçını mutlaka bir statta oynayacağız' diye konuştu.

TRTSpor

Kaynak: http://www.trtspor.com.tr/haber/futbo...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın