Bahçeli'den Fezleke Desteği: 'Üzerimize Düşeni Yapacağız'

 > -

HDP Eş Başkanlarının da aralarında olduğu 5 milletvekili için hazırlanan "dokunulmazlık" fezlekeleriyle ilgili hükümete destek geldi. MHP Lideri Devlet Bahçeli "Fezlekeler Meclis'e gelirse 40 milletvekili ile üzerimize düşeni yapacağız" dedi. Bahçeli, Anayasa Mutabakat Komisyonuna ilişkin ise "İktidar dahi kalksa, en son masada oturacak olanlar yine o MHP'nin 3 değerli milletvekilleri olacaktır" dedi.

Parti genel merkezinde düzenlenen Siyaset ve Liderlik Okulu'nun açılışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bahçeli, Anayasa Mutabakat Komisyonu ilişkin "AK Parti'nin CHP ile diyalog kurmak suretiyle, onu nazik bir şekilde masaya davet etmesinde yarar görüyoruz. Gelmezse ne yapalım, o zaman bu 4 kişilik masada eksiklikler var demektir. İktidar dahi kalksa, en son masada oturacak olanlar yine o MHP'nin 3 değerli milletvekilleri olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

CHP'den Anayasa Çağrısına Ret - onedio.com
CHP'den Anayasa Çağrısına Ret - onedio.com

BahçeliHDP'li milletvekillerinin fezlekeleri konusunda Başbakan Davutoğlu'nun çağrısını nasıl değerlendirildiğinin sorulması üzerine, dokunulmazlığın kaldırılmasının anayasal bir müessese olduğunu söyledi.

Demirtaş ve Yüksekdağ ile Birlikte 5 HDP'li Vekil Hakkındaki Fezleke Başbakanlık'ta - onedio.com
Demirtaş ve Yüksekdağ ile Birlikte 5 HDP'li Vekil Hakkındaki Fezleke Başbakanlık'ta - onedio.com

Teröristlerle bağdaşık ve barışık bir halde faaliyette bulunanlara yönelik MHP'nin hassasiyetlerinin bilindiğini vurgulayan Bahçeli, "Bunlarla ilgili fezlekeler gelir, gerekçeler iyi incelenirse bu fezlekeler yoluyla dokunulmazlıkların kaldırılması ve Türk yargısının önüne çıkarılması temel tercihimiz olacaktır."

Davutoğlu: 'HDP'lilerin Fezlekelerini Meclis'e Göndereceğiz' - onedio.com
Davutoğlu: 'HDP'lilerin Fezlekelerini Meclis'e Göndereceğiz' - onedio.com

"Bu tür faaliyetlere, dün, bugün muhtemelen de gelecek için faaliyet içerisinde bulunacak milletvekilleri var ise objektif tespitlerle Başbakanlık yoluyla TBMM Genel Kurulu'na gelmesi halinde, MHP 40 milletvekili ile üzerine düşeni yapacaktır" ifadelerini kullandı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAhmet DavutoğluBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiDevlet BahçeliHalkların Demokratik PartisiMilliyetçi Hareket PartisiTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir