Görüş Bildir
Haberler
Avukat ve Katiplere Tuvalet Yasağı

Avukat ve Katiplere Tuvalet Yasağı

adem kara
23.01.2014 - 15:18
İçeriğin Devamı Aşağıda

Avukat ve Katiplere Tuvalet Yasağı

Ankara Adliyesi'ndeki bine yakın avukat ve katibin, Yenimahalle'deki icra binalarına taşınmasının ardından tuvalet krizi başladı. Başsavcılık, tuvalet kapılarına avukat ve katiplere tuvalet kullandıran idari personel hakkında işlem başlatılacağına dair uyarı yazısı astı.

Ankara Adliyesi’nde görev yapan Ankara İcra Müdürlükleri ile İcra Mahkemeleri, fiziki şartların yetersizliği nedeniyle geçen yıl, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin geçmişte kullandığı Yenimahalle’deki binaya taşındı.

Ancak yeni binada idari personel ve avukatlar arası tuvalet dağılımı yanlış yapılınca, icra müdürlüklerinde tuvalet krizi ortaya çıktı.

Hürriyet gazetesinden Ender Baykuş’un haberine göre binada bulunan 8 tuvaletin, 7 tanesinin idari personele, 1’inin ise kendilerine tahsis edildiğini dile getiren avukat ve katipler, “İnternette son dönemde hızla yayılan ve fenomen olan bir videoda yaşanan durum, bizim binamızda gerçek oldu. Tuvalet ihtiyacımızı karşılayamadığımız için, işimize konsantre olamıyoruz” dedi.

İHTİYACIMIZI GİDEREMİYORUZ

Ankara İcra Müdürlükleri ve İcra Mahkemeleri’nde bine yakın meslektaşının görev yaptığını dile getiren avukat ve katipler, “İdari personele ayrılan tuvaletlerin her birinde 7-8 tane pisuvar bulunurken, bine yakın çalışanı olan avukat ve katiplerine ayırdıkları tuvalette sadece 2 tane pisuvar var. Yoğun kullanımdan dolayı bizim kullandığımız tuvalette, sürekli olarak temizlik yapıldığı için, biz ihtiyacımızı gideremiyoruz. Bu nedenle hemen yan tarafımızdaki, Yenimahalle Toptancı Hali içinde bulunan kahveye gitmek zorunda kalıyoruz” diye konuştu.

Radikal

Kaynak: http://www.radikal.com.tr/turkiye/avu...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0