Apple Samsung’a Satış Yasağı Getirmek İstiyor

 > 
10PAYLAŞIM

Apple Samsung’a Satış Yasağı Getirmek İstiyor

Apple Samsung’a Satış Yasağı Getirmek İstiyor

Appe ve Samsung arasındaki bitmek bilmeyen patent savaşlarına bir yenisi daha ekleniyor. Bu kez Apple, Samsung’un dokuz farklı cihazının satışının yasaklanmasını istiyor.

Apple daha önce, Samsung’a toplam 5 farklı patentini ihlal ettiği gerekçesiyle dava açmış ve rakibinden 2 milyar dolar tazminat almıştı. Son patent davasında ise mahkeme her iki tarafında tazminat ödemesinde karar kılmıştı. Google ile giriştiği patent savaşını durduran Apple, yine gözünü Samsung’a dikti.

Telefon içi genel arama, birden fazla cihaz üzerinde eş zamanlı senkronizasyon yapabilme, ekran kilidini kaydırarak açma, otomatik yazı düzeltme gibi özelliklerin (patentlerin) Samsung tarafından kullanılmasını istemeyen Apple, geçtiğimiz cuma günü ABD‘de mahkemeye başvurdu. Firma, bazı Samsung cihazlarının ABD’de satışının yasaklanmasını istiyor. Apple’ın satış yasağı getirtmek istediği cihazların listesi ise şu şekilde sıralanıyor; Samsung Admire, Galaxy Nexus, Galaxy Note, Galaxy Note II, Galaxy S II, Galaxy S II Epic 4G Touch, Galaxy S II Skyrocket, Galaxy S III, Stratosphere. Telefonların en dikkat çekici yanı ise her birinin eski modellerden oluşmaları.

Öte yandan Samsung, Apple’a iPhone ürünleri için karşı bir dava açmış değil. Samsung sözcüsü Adam Yates yaptığı açıklamada mobil cihazlara yasaklar getirilmesinin tüketicilerin tercihlerini kısıtladığını ve etkili, adil bir rekabetin bastırıldığını söyledi.

  • Stuff
Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir