Anne Sütünün Ne Kadar Mucizevi Olduğunu Gösteren Bu Muhteşem Deneyi Okumalısınız!

 > 
23bPAYLAŞIM

Çoğumuz etrafımızdan sürekli anne sütünün ne kadar önemli olduğuna dair bilgiler duyarız. Bu nedenle anne sütü her zaman çok önemli olarak görülür, mucizevi olarak nitelendirilir. İşte tam olarak bu düşüncenin temellerini iyiden iyiye sağlamlaştıracak, anne sütünün ne kadar muhteşem olduğunu gözlerinizle görmenizi sağlayacak bir minik deneyle karşınızdayız.

Deneye başlamadan önce anne sütünün mucizeviliğine dair çok önemli bir araştırmanın sonuçlarını verelim.

2013 yılında yapılmış olan ''Clinical and Translational Immunology'' adlı bir çalışma, anne sütünün içeriğinin bebeğin ihtiyaçları doğrultusunda değiştiğini kanıtlamış. Peki annenin vücudu bebeğin ihtiyaçlarını nasıl oluyor da anlayabiliyor dersiniz? Araştırma onu da ortaya çıkarmış: Annenin meme uçlarında bulunan reseptörler, bebeğin tükürüğündeki virüs ve bakteri gibi patojenlerin tespiti yapıyor. Daha sonrasındaysa anne vücudunda bebeğin ihtiyacı olan antikorlar süte çok hızlı bir şekilde dahil edilerek bebeğe aktarılıyor. Oldukça etkileyici, değil mi?

Şimdi hemen minik deneyimize dönelim.

Mallory Smothers adlı iki çocuk annesi bir kadın, 11 Şubat gecesi bebeğinin hafiften hastalanmaya başladığını fark ediyor. 2013 yılında yapılan o bilimsel araştırmadan haberi olan Smothers, doğru olup olmadığını kendi gözleriyle görmek için bir deney düşünüyor. Çocuğunun hastalandığını fark ettiği o gece hemen sütünü sağarak bir paket içerisine aktarıyor ve dolapta saklıyor. Ertesi gece yine sütünü sağıp pakete aktaran anne sonuç karşısında şaşkına dönüyor.

Ve o sonuç: Görüldüğü üzere iki süt arasındaki fark inanılmaz boyutlarda.

Sol taraftaki süt ilk geceye, sağ taraftaki süt de sonraki geceye ait. İkinci gece gelen süt hem çok daha fazla miktarda, hem de normalden çok daha yoğun. Bu renk ve yoğunluk farkının nedeni de hasta olan bebeğe aktarılması amacıyla anne sütüne katılan antikorlar ve bebeğin vücudunu hastalıklar ile yabancı maddelere karşı koruyacak olan lökositler.

Smothers'ın Facebook hesabından paylaştığı bu deneyi şimdiye kadar 75 bin kişi tarafından paylaşılmış durumda.

Ne diyelim, bu minik ama muhteşem deney bile tek başına anneliğin ne kadar mucizevi olduğunu göstermeye yetiyor da artıyor.

Annelerimiz iyi ki varlar...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
berk-senyurt

subhanallah

Gizli Kullanıcı

Anne sütü arttırmak için Naturpy Milk Tea ürününü öneriyorum Tamamen doğal İnternette markayı yazarak temin edebilrisiniz. Lokman Hekim Baharat olarak tavsiye ediyoruz. Optinaturel İlaç olarak Naturpy Milk Tea ürünlerini yeni doğum yapmiş annelere öneriyoruz. Tamamen doğal ve bitkisel olan bu bitki çayımız sayesinde anne sütünüzü doğal yollarla arttırabildiğiniz gibi gaz sıkıntılarına da çözüm bulmuş olursunuz. Türkiye'de ilk ve tek tamamen doğal helal sertifikalı analiz raporları tam güvenilir bir bitki çayı olarak sektöre girdik. Umarım beğenirsiniz. Saygılarımızla

kurtar-mustafa

Eğer kişisel bir kredi arıyor, ya da edilir bir banka tarafından kredi reddetti vardı. Ben% 2 İlgi düşük ve uygun faiz oranı şirketler ve bireyler için kredi vermek. e-posta yoluyla bizimle irtibata geçiniz: eeasylifeloans@gmail.com

adsizimkardesvarmilan

ben anlamadım

balthazar

Bunun neresi mucizevi?

Görüş Bildir