Anadolu Ajansı Muhabirinden Bakanlara Şok Soru: 'AKP, Şaibelerle Anılan Soylu'dan Daha mı Küçük?'

 > 
55PAYLAŞIM

Sedat Peker'in Süleyman Soylu hakkındaki iddiaları basın toplantısında iki bakana soruldu. Üstelik soruyu yönelten sürpriz bir şekilde Anadolu Ajansı (AA) muhabiri oldu. Muhabir "3,5 yaşındaki çocuğumun yüzüne bakarken utanıyorum. Sizlerin çocuğu yok mu?" dedi.

Olay sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Soylu’nun danışmanı, Anadolu Ajansı Genel Müdürünü istifaya çağırdı ve "Bu ne kahpeliktir bu ne şerefsizliktir" dedi. 

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Yeni bir oyun sahneleniyor. Kirli bir oyun bu. Bir o kadar da ucuz. Adice bir kumpas" paylaşımı yaparken Sedat Peker ise "Doğruların gözle görülmeyen orduları vardır ve onlar tam zamanında yetişirler..." dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün yaptıkları basın açıklaması sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Anadolu Ajansı muhabirlerinden Musab Turan, iki bakana Sedat Peker'in Süleyman Soylu hakkındaki iddialarını sordu.

Turan, şunları söyledi:

"Efendim son günlerde gündemi meşgul eden konular var. Bu narko-bürokrasi ile ilgili iddialar ülkemizi uluslararası arenada zora soktu mu? Hükümetin buna ilişkin bir planı var mı? Ve 19 yıllık AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu'dan daha mı küçük? Çarşıda pazarda metrobüste herkes bunu konuşuyor ama sayın bakanlarımız tek kelime etmiyor.

Sayın Pakdemirli bakanımıza sorum; Sayın Soylu kabine toplantısında buna ilişkin bir açıklama yaptı mı? Savunması sizleri tatmin etti mi? 

Sayın bakanım 3.5 yaşındaki oğlumun yüzüne bakarken ben utanıyorum. Sizlerin çocukları yok mu?" 

Bakan Varank ise Turan'ı şov yapmakla eleştirdi ve AKP'nin her türlü illegal yapı ve çeteyle mücadele ettiğini söyledi. AKP'nin herhangi bir illegal yapı ile ilişkisinin olamayacağını söyledi.

Musab Turan, o anları sosyal medya hesabından da paylaştı 📹

Turan, Instagram hesabından paylaştığı videoyu bir süre sonra kaldırdı 👇

Olay sosyal medyada gündem olmuş durumda 👇

Soylu’nun danışmanı Anadolu Ajansı'na böyle tepki gösterdi: "Bu ne kahpeliktir bu ne şerefsizliktir" 👇

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un paylaşımı 👇

Sedat Peker ise bakanların videosunu paylaşarak "Doğruların gözle görülmeyen orduları vardır ve onlar tam zamanında yetişirler..." dedi 👇

Peker'in Soylu ile ilgili iddiaları nelerdi?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker kendisine yönelik operasyonlar sonrası çektiği videoların dördüncüsünde "Süleyman Soylu, sen demedin mi 'Sedat Peker'e dosya hazırlıyorlar, ben tehlikeli bir durum olunca haber vereceğim' demedin mi?" iddiasında bulunarak, "Koruma polisimi sen vermedin mi?" demişti.

Bakan Soylu'nun geçen yıl Nisan ayında istifasını sunmasına, ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmemesine işaret eden Peker, "Bizim temiz Süleyman'ın istifa olayı var ya, bir gün önce robot hesaplardan tweetler hazırladı!" iddiasını dile getirmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu videoda kendisine yönelik iddialara yanıt veren bir açıklama yapmıştı. Soylu, "müptezel operasyon elemanı" şeklinde seslendiği Peker'e "İddianı, iftiranı, her şeyin açığa çıkması için yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel adalete teslim ol" çağrısında bulunmuştu.

Peker, kendisine yönelik operasyonlar sonrası çektiği videoların beşincisinde Soylu'ya işaret ederek "Büyük konuşma. Parça parça yapacağım, her hafta canını bir kere yakacağım. Öyle ya, sen benim dönüş biletimdin. Sen benim bütün bahislerimi üzerine oynadığım jokerdin. Bizi yaktın" diye seslenmişti.

Ayrıca bakınız 👇

Süleyman Soylu Krizi: AKP, Meclis Araştırma Komisyonu Kurulmasını Salı Günü Değerlendirecek - onedio.com
Süleyman Soylu Krizi: AKP, Meclis Araştırma Komisyonu Kurulmasını Salı Günü Değerlendirecek - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir