Görüş Bildir
Haberler
Süleyman Soylu Krizi: AKP, Meclis Araştırma Komisyonu Kurulmasını Salı Günü Değerlendirecek

Süleyman Soylu Krizi: AKP, Meclis Araştırma Komisyonu Kurulmasını Salı Günü Değerlendirecek

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki (TBMM) siyasi partiler, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in kamuoyunda tartışma yaratan video paylaşımlarında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar'ın da aralarında bulunduğu birçok ismi hedef alan video paylaşımlarını Meclis gündemine getirmeyi tartışıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Fotoğraflar: AA

BBC Türkçe'den Ayşe Sayın'ın aktardığına göre AKP, Peker'in iddialarıyla ilgili olarak Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasına gerek olup olmadığını, partinin Salı günü yapılacak grup yönetim kurulu toplantısında ele alacak.

CHP ve İYİ Parti  ddiaların araştırılması için TBMM'de Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını istiyor. 

MHP'de ise iddialar 'Erdoğan'ı hedef alan bir operasyon' olarak yorumlanıyor.

AKP yönetimi Meclis araştırmasını gündemine aldı

AKP yönetimi Meclis araştırmasını gündemine aldı

Peker'in iddiaları ile ilgili muhalefetin gündeme getirdiği Meclis Araştırma Komisyonu kurulması konusu AKP'de de tartışılıyor. 

AKP'de ağırlıklı görüş, bu iddiaların yargı tarafından incelenmesi gerektiği yönünde. Ancak iktidar partisi, TBMM'nin denetim yollarının işletilmesi seçeneğini de gündeminde tutuyor.

Erdoğan'ın tutumu belirleyici olacak

Erdoğan'ın tutumu belirleyici olacak

AKP yönetiminin Peker'in iddialarıyla ilgili izlenecek yöntem konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın izleyeceği tutum belirleyici olacak.

Parti kulislerinde de Erdoğan'ın gelecek hafta yapılması planlanan Meclis Grup Toplantısı'nda Peker'in iddiaları ile ilgili mesajlar vereceği beklentisi yüksek.

Erdoğan'ın vereceği mesajlara göre de Meclis Araştırma Komisyonu kurulup kurulmayacağı konusundaki tavrın netleşmesi bekleniyor.

AKP'li üst düzey bir yönetici, Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasına ilişkin önerinin, parlamentodaki tüm siyasi partilerin uzlaşmasıyla Meclis gündemine getirilmesi gerektiğini, parti olarak da Salı günü grup yönetimi toplantısında bu konudaki tutumlarının netleşeceğini ifade etti.

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
38
8
6
3
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Metin Akalp

Oh hayırlısı. Capslock açık tivit atarak devam eder artık.

Kal El

Soylu harcanacak gibi, simdi sorulacak soru su eger harcanirsa diger harcanan akp’li ler gibi erdogana ve akp’ye sayacakmi? Hep beraber gorecegiz, bu omurgas... Devamını Gör

Bozkurt

Süleyman Soylu'nun krize neden olacak vukuatlarından kimsenin haberi de yoktur şimdi!