'İki Kadın Vekil Kendi Kendini Darp Etti, Musa Çam'ın Ayağı Takıldı'

 > -
Abone ol

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, İç Güvenlik Paketi'nin görüşülmesi sırasında yaşanan kavgaya ilişkin, "İki kadın milletvekili bana taciz uyguladı" dedi. Elitaş, iki kadın milletvekilinin kendi kendini darp ettiğini, CHP'li Musa Çam'ın ise ayağının takılıp yere düştüğünü öne sürdü.

Dün İç Güvenlik Paketi'nin görüşülmesi sırasında Meclis'te yaşanan kavgaya yönelik bir açıklama da AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan geldi.

HDP kanadından yapılan açıklamaların kamuoyunu aldatma amaçlı olduğunu söyleyen Elitaş, "Pervin Buldan ve Sebahat Tuncel bana taciz uygulamıştır" dedi.

Elitaş'ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"CHP dün de gördüğümüz gibi paralel örgütün maşası haline gelmiş. MHP taşeronu olma gayretinde bulunuyor. Maalesef vagon haline döndüler. Sandıktan değil, sokaktan itirazı çıkarmaya çalışanlar TBMM'de terör estirmişlerdir. Geçen haftadan bu yana terör estirmemelerini rica etmiştik. AKP Grup önerisinin geçmemesi için 3 parti birlikte terör estirmiştir.

"PERVİN BULDAN VE SEBAHAT TUNCEL BANA TACİZ UYGULAMIŞLARDIR"

Söz hakkı olmamasına rağmen Hasip Kaplan 10-15 saniye konuşmuş ve kürsüden uzaklaştırılmıştır. Ben konuşmaya başlarken, 2 kadın milletvekili, birisi Pervin Buldan ve diğeri Sebahat Tuncel, bana taciz uygulamışlardır. Beni kürsüden uzaklaştırmaya çalışmışlardır. Bugün kamuoyunu aldatma şeklinde, beni sözlü hedef göstererek kadın milletvekillerini uzaklaştırmaya çalışanlar sanki benimmiş gibi açıklamalarda bulunmuşlardır.

"KENDİLERİNE VERİLEN ROLÜ ÇOK İYİ OYNADILAR"

Yapılan işlemlerin hiçbiri ne anayasaya ne de içtüzüğe uygun değildir. Dün HDP'nin taşeronu olarak CHP ve MHP yarış içerisindedir. İki parti HDP'nin değirmenine su taşımışlardır. 2 kadın milletvekili kendilerini darp etmişlerdir. Kendilerine verilen rolü çok iyi oynadılar."

“MUSA ÇAM’IN AYAĞI TAKILDI VE DÜŞTÜ”

Sayın Musa Çam geçmiş olsun diyorum. O arbede sırasında ayakları oradaki mermere takıldı ve düştü. Hiçbir AK Partili vekilin ona bir saldırısı yoktur."

Ajanslar ve Radikal

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir