'AKP'li Belediye Maliye'ye Olan Borcu Karşılığında Cami Satmıştır'

-
Abone ol

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, AKP Üsküdar Belediyesi’nin Maliye’ye olan borcu karşılığında 4 cami sattığını söyledi.

CHP'li Özkes TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin Validebağ Korusu’nu yapılaşmaya açma teşebbüsüne tepki gösterdi. Belediye’nin cami yapma talebinin samimiyetten uzak olduğunu belirten Özkes, “AKP Üsküdar Belediyesi Bulgurlu'daki Amine Hatun Camisini, yine Bulgurlu'daki Alvarlızade Camisini, Selamiali Mahallesindeki Bağlarbaşı Huzur Camisini ve Çengelköy Mahallesindeki Bahçelievler Camisini maliyeye olan borcu karşılığında satmıştır." dedi.

Özkes yaptığı açıklamada, özellikle Anadolu yakasında insanların nefes alabileceği en büyük yer olarak Validebağ Korusu olduğunu belirterek şöyle dedi:

"Ancak maalesef Validebağ Korusu'na göz diktiler. Son birkaç yıldır illa orayı betonlaşma yapmaya çaba gösteriyorlar. Halk orada direniyor. Halka rağmen bir şeyler elde edemeyince bu gibi yerlerde cami kartını kullanıyorlar. Maliyeye borçları karşılığında camileri satan AKP'li belediyenin tarihi koruda cami yapma talebi samimiyetten uzaktır. Çünkü AKP Üsküdar Belediyesi Bulgurlu'daki Amine Hatun Camisini, yine Bulgurlu'daki Alvarlızade Camisini, Selamiali Mahallesindeki Bağlarbaşı Huzur Camisini ve Çengelköy Mahallesindeki Bahçelievler Camisini maliyeye olan borcu karşılığında satmıştır."

RAHMANİLİK GÖRÜNTÜSÜ ALTINDA ŞEYTANİLİK YAPILIYOR

CHP'li Özkes TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, takipsizlik kararı verilen 17 Aralık soruşturması ile ilgili olarak, "Mahkemede 17 Aralık ile ilgili takipsizlik kararı verildi ama, şayet inanıyorlarsa hakimlerin hakimi Yüce Allah'ın takibinden kurtulamazlar" dedi. CHP'li Özkes TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, son dönemde gündemde olan Validebağ Korusu'nun durumu hakkında şu değerlendirmeyi yaptı: "Ölülerimiz için bir Karacaahmet mezarlığımız var yeşillik olarak, dirilerimiz için Validebağ Korusu var. Son bir kaç yıldır burayı betonlaştırmak için çaba gösteriyorlar. Halk orada direniyor. Halka rağmen bir şeyler elde edemeyince cami kartını kullanıyorlar. Cami birleştiren, bir araya getiren anlamındadır. Yeşili korumak için direnenleri, camiye karşı direnenler gibi göstererek şeytani bir hileye başvuruyorlar. Rahmanilik görüntüsü altında şeytanilik yapılıyor."

'AKP MAĞDUR ROLÜNÜ YÜRÜTMEK İSTİYOR'

AK Parti'nin, Gezi benzeri olayların çıkması için tahrikte bulunduğunu iddia eden İhsan Özkes, "Gezi olaylarında da camiye sığınanları karalamak için 'içki içildi, başörtülü bacılarımıza saldırıldı' gibi iftiralar yapılmıştı. AKP iktidarı nisan ayında erken seçime gitmek ve seçime kadar da toplumsal gerginlikler yaratarak mağdur rolünü yürütmek istiyor" ifadelerini kullandı.

Takipsizlik kararı verilen 17 Aralık soruşturmasında hakkında konuşan Özkes, "AKP İktidarında rüşvet ve yolsuzluklar için takipsizlik veriliyor ama, 77 milyon insan ise makul şüpheyle takip ediliyor. Mahkemede 17 Aralık ile ilgili takipsizlik kararı verildi ama, şayet inanıyorlarsa hakimlerin hakimi Yüce Allah'ın takibinden kurtulamazlar" diye konuştu.

  • Zaman
Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir