Görüş Bildir

Akit Mizansen Yapmakla Suçladı...

Anasayfa > Gündem

Akit'in İnsanlıkla Sınavı

Yeni Akit gazetesi, ‘Çuval mizanseni’ sürmanşeti ile Van’da hayatını kaybeden küçük Muharrem’in cenazesinin çuvalla taşınmasının amacının Hükümeti yıpratmak olduğunu yazdı.

Van’ın Gürpınar ilçesine 80 km uzaklıktaki Yalınca köyünün Çeli mezrasında yaşanan ihmal, tüm Türkiye’de yürekleri dağladı. 3 yaşında bir çocuk hastalandı ve hayatını kaybetti. Çocuğunun cansız bedenini bir çuvala koyarak saatlerce sırtında taşıyan babanın o fotoğrafı, gözleri sorumlulara çevirmişti... Muharrem’in ölümüyle ihmaller zinciri de ortaya çıktı. Gözler Hükümet yetkililerine çevrilince de devreye Akit gazetesi girdi.

Akit, önce çuvalda bebek olmadığını yazdı. Sonra da “Çuval mizanseni” sürmanşeti ile aileyi suçladı hem de neden battaniye ile değil de çuvalla taşındığını sorgulayarak... Akit gazetesi muhabirlerinin aileyi ziyaret ederek yaptığı haberde, ailenin manipülasyon peşinde olduğunu yazdı. Gazete, Muharrem’in çuvalla taşınmasının ailenin kararı olduğunu, battaniyeyle neden taşınmadığının bilinmediğini ve çuval fotoğraflarının ise bilinçli olarak servis edildiğini öne sürdü.

Akit gazetesi haberde “Hükümetin yalan yanlış bilgilerle yıpratılmaya çalışıldığı bir dönemde Van’dan gelen bir haber hayli dikkat çekti. Van’da devletin ilgili kurumlarının ilgisizliği yüzünden hayata gözlerini yumduğu söylenen çocukları Muharrem’i karın kapattığı yolda yaya olarak çuvalla taşıyarak, bunu görüntüleyip Doğan Haber Ajansına servis eden aileyle Van’daki evlerinde yüz yüze görüşerek, kamuoyunda akıllara takılan sorulara cevap bulmaya çalıştık” dedi.

Evrensel

Kaynak: http://www.evrensel.net/haber/78135/a...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?