PKK Tarafından Şehit Edilen Necmettin Öğretmen Son Yolculuğuna Uğurlandı...

 > -
Abone ol

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki Çiftçibaşı köyünde öğretmenlik yapan 23 yaşında Necmettin Yılmaz karne günü terör örgütü PKK tarafından kaçırılmıştı. Necmettin öğretmenin önce PKK tarafından şehit edildiği bilgisi basına yansımış ardından Valilik'ten "Öğretmenimizin bulunması için çalışmalar sürüyor" açıklamasıyla çıkan haberlere yalanlama gelmişti.  Ancak 3 gün önce Tunceli Pülümür çayında bulunan erkek cesedinin ardından gözlerin çevrildiği Adli Tıp Kurumu'ndan acı haber geldi. Yapılan DNA eşleşmesinde cesedin Necmettin öğretmene ait olduğu kesinleşti. Necmettin öğretmen bugün düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı...

Necmettin Yılmaz karne günü yaz tatili için memleketi Gümüşhane’ye giderken Tunceli-Pülümür karayolunda PKK'lı teröristler tarafından kaçırılmıştı.

Baba Hamit Yılmaz İHD'ye başvurmuştu: 'Oğlum sadece öğretmendi...'

Oğlundan 4 gün boyunca haber alamamasının ardından Tunceli İnsan Hakları Derneği'ne başvuran baba Hamit Yılmaz şu açıklamayı yapmıştı:

"Oğlum 1993 doğumlu, geçen yıl Ekim ayında Siverek'e öğretmen olarak atandı. Görev yaptığı köy okulunda, hem öğretmen hem müdür olarak görev yapıyordu. Yaz tatili için bizleri ziyaret için, memleketine gelmek için yola çıktı ve gelişini beklerken jandarmadan bizi aradılar. Oğlumun aracının yakıldığını, kurşunlandığını ve kendisinden haber alınmadığını söylediler. Ben de yola çıkarak, Tunceli'ye geldim. Aracın yakıldığı yerde gördüm. Kim kaçırdı, ya da kimler oğlumu götürdü hala bilmiyoruz. Allah rızası için insanlık namına oğlumun serbest bırakılmasını istiyoruz. Oğlum sadece öğretmendi, hiçbir suçu, günahı yok. Allah rızası için oğlum serbest bırakılsın."

Basında önce Necmettin öğretmenin öldürüldüğü yönünde haberler çıkmış ancak Tunceli Valiliği bu haberlere yalanma getirmiş ve "arama çalışmalarımız sürüyor" demişti

Adli Tıp'ta yapılan incelemede bulunan cesedin Necmettin Yılmaz'a ait olduğu anlaşıldı

12 Temmuz günü Tunceli-Pülümür karayolunun 25. kilometresinde bulunan Pülümür Çayı üzerinde erkek bir şahsa ait cansız beden bulunmuştu. Tunceli Devlet Hastanesi’nde yapılan ön otopside cesedin uzun süre suda kalması nedeniyle herhangi bir tespit yapılamadı.

Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderilen cansız bedenden alınan doku örneklerinin, öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ailesinden alınan DNA örnekleriyle uyuştuğu belirlendi. Cesedin PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan öğretmen Necmettin Yılmaz’a ait olduğu kesinleşmiş oldu.

Necmettin öğretmen bugün gerçekleştirilen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Torul ilçesinde Hükümet Konağı önünde, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, öğretmenin özgeçmişi okundu.

Anne Gülay Yılmaz ve diğer yakınları, Necmettin Yılmaz'ın tabutu başında gözyaşı döktü, ağıt yaktı...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir