Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Acıma Yetime... Evsiz Çifte Yardım Edelim Derken Pişman Olan İki Kafadar

 > 
985PAYLAŞIM

Louise Elliott 32 yaşında İngiltere'de yaşayan bir kadın.

Noel öncesi bir iyilik yapmak istedi ve evsiz bir çifte mutlu bir noel geçirtebilmek için kolları sıvadı. Facebook üzerinden bir kampanya başlatan Louise'e bu süreçte en büyük desteği de arkadaşı Becky Mcsorley verdi.

Tamı tamına 640 pound topladı.

Birkaç gün içinde tamı tamına 640 Pound yani yaklaşık olarak 2800 Türk Lirası bağış toplayan Louise bu parayla Lewis Holley, kız arkadaşı Stacey ve köpekleri Bonnie için 24 Aralık ve 2 Ocak tarihleri arasında iyi bir otelde 10 günlüğüne oda kiraladı.

Yılbaşı sepeti bile hazırlandı.

Hatta ve hatta Louise'in bir arkadaşı evsiz çifte yılbaşı sepeti bile hazırladı. Alkol kullanmadıklarını belirten çift için sepete özel olarak alkolsüz şarap bile eklendi.

Ancak hiçbir şey beklendiği gibi olmadı.

Odada kaldıkları 10 gün boyunca evsiz çift ortalığı adeta savaş alanına çevirmişti. Otel müdürünün yaptığı açıklamaya göre 2 ayrı personel sadece odadaki pisliği ve çöpleri temizlemek için 2 saat mesai harcamışlardı.

Asıl dram daha sonra ortaya çıktı.

Odadaki pencere kırılmış, televizyon yerinden sökülmüş ve halı sigara izmaritleriyle yanmış durumdaydı. Louise'in şoka uğraması da bunların üzerine gerçekleşti. Otel yönetimi Louise'e tam 1000 Poundluk yani yaklaşık 4400 Türk Lirası değerinde bir hasar faturası çıkarttı. Üstelik evsiz çiftin noel gecesi otelden ayrılmak istediği ve otele ödenen paranın 576 Poundluk kısmını geri ödeme olarak talep ettikleri ortaya çıktı.

"Bir daha asla böyle bir iyilik yapmayacağım"

Kalbinin çok kırıldığını ve bir daha asla böyle bir iyilik yapmayacağını belirten Louise, bu organizasyon için yardımda bulunan herkesten özür diledi.

Küçük çocuklar okul harçlıklarını vermişti.

Sadece bir arkadaşının bu kampanya için 120 Pound verdiğini dile getiren Louise için en acı tarafı ise iki küçük çocuğun 10'ar Poundluk okul harçlıklarını bağışlaması olmuş.

"Mutluluktan ağlarken birden öfkeden deliye döndüm"

Çok iyi bir şey yaptığını düşünen ve mutluluktan göz yaşlarını tutamayan Louise, aldığı bu kötü haber sonrası ise öfkeden deliye döndüğünü ve artık insanlara kolay kolay güvenemeyeceğini belirtiyor.

Peki siz böyle bir olayla karşı karşıya kalsanız?

Bir daha tanımadığım kimseye iyilik yapmazdım.
İyilik yapmaya devam ederdim.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arda-eser

belliki sinir hastası adamlar, en güzeli verecektin paralarını ellerine alın ne yaparsanız yapın, şeytanın çok sevdiği şeylerden bir tanesi, insanın yaptığı iyiliğe pişman olmasıdır... iyilik Allah için yapıldığında iyilik olur gerisi "alışveriş".

cakma-trakyali

otel ne alaka şimdi onun yerine o parayı kendilerine verecektin ablacım

r2d2

İyi de yardım dediğin böyle yapılmaz ki.. Evsiz insana 10 günlük otel hediye etmek nedir amk. O parayla üst baş al, karınlarını doyur yeterdi bence... Bu batılıların evsiz olayını da ben anlamıyorum zaten amk. Bizde hiç kadın evsiz yok hepsini sermaye yapıyoruz sanırım...

fatihaktas

hiç.

domatess

Yapacan yardımı ... insan gibi yemek vereydinya ne böyle egzantirik işler.

ahmet.burma.9

Bir gün çölde adamın teki deve ile seyahat ediyormuş. Uzun zaman yol aldıktan sonra bitkin ve yarı baygın halde yardım isteyen birisi ile karşılaşmış. Devesinden inip adama su ve biraz da yiyecek vermiş. Yediklerinin etkisiyle kendine gelen adam kendisine yardım eden deveciye sağlam bir tokat atıp deveye atladığı gibi kaçmaya başlamış. Ne olduğunu anlamayan deveci kendisine tokat atıp kaçan adamın arkasından yüksek sesle bağırarak; "Sakın bu olayı kimseye anlatma!" demiş. Merakına yenik düşen hırsız uzaktan; "Neden bu olayı kimseye anlatmamı istemiyorsun?" diye seslenmiş. "Çünkü" demiş deveci, "Eğer bu olayı herhangi birine anlatırsan, bir daha kimse yolda kalan çaresiz bir insana yardım etmez..." Kıssadan hisse yukarıdaki evsizler aşşağılık karakterli çıktı diye tüm evsizleri aynı kefeye koymaya gerek yok.

arda-eser

çok güzel abi yaaa. varol

Görüş Bildir