Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Acıma Yetime... Evsiz Çifte Yardım Edelim Derken Pişman Olan İki Kafadar

Anasayfa > Gündem

Louise Elliott 32 yaşında İngiltere'de yaşayan bir kadın.

Louise Elliott 32 yaşında İngiltere'de yaşayan bir kadın.

Noel öncesi bir iyilik yapmak istedi ve evsiz bir çifte mutlu bir noel geçirtebilmek için kolları sıvadı. Facebook üzerinden bir kampanya başlatan Louise'e bu süreçte en büyük desteği de arkadaşı Becky Mcsorley verdi.

Tamı tamına 640 pound topladı.

Tamı tamına 640 pound topladı.

Birkaç gün içinde tamı tamına 640 Pound yani yaklaşık olarak 2800 Türk Lirası bağış toplayan Louise bu parayla Lewis Holley, kız arkadaşı Stacey ve köpekleri Bonnie için 24 Aralık ve 2 Ocak tarihleri arasında iyi bir otelde 10 günlüğüne oda kiraladı.

Yılbaşı sepeti bile hazırlandı.

Yılbaşı sepeti bile hazırlandı.

Hatta ve hatta Louise'in bir arkadaşı evsiz çifte yılbaşı sepeti bile hazırladı. Alkol kullanmadıklarını belirten çift için sepete özel olarak alkolsüz şarap bile eklendi.

Ancak hiçbir şey beklendiği gibi olmadı.

Ancak hiçbir şey beklendiği gibi olmadı.

Odada kaldıkları 10 gün boyunca evsiz çift ortalığı adeta savaş alanına çevirmişti. Otel müdürünün yaptığı açıklamaya göre 2 ayrı personel sadece odadaki pisliği ve çöpleri temizlemek için 2 saat mesai harcamışlardı.

Asıl dram daha sonra ortaya çıktı.

Asıl dram daha sonra ortaya çıktı.

Odadaki pencere kırılmış, televizyon yerinden sökülmüş ve halı sigara izmaritleriyle yanmış durumdaydı. Louise'in şoka uğraması da bunların üzerine gerçekleşti. Otel yönetimi Louise'e tam 1000 Poundluk yani yaklaşık 4400 Türk Lirası değerinde bir hasar faturası çıkarttı. Üstelik evsiz çiftin noel gecesi otelden ayrılmak istediği ve otele ödenen paranın 576 Poundluk kısmını geri ödeme olarak talep ettikleri ortaya çıktı.

"Bir daha asla böyle bir iyilik yapmayacağım"

"Bir daha asla böyle bir iyilik yapmayacağım"

Kalbinin çok kırıldığını ve bir daha asla böyle bir iyilik yapmayacağını belirten Louise, bu organizasyon için yardımda bulunan herkesten özür diledi.

Küçük çocuklar okul harçlıklarını vermişti.

Küçük çocuklar okul harçlıklarını vermişti.

Sadece bir arkadaşının bu kampanya için 120 Pound verdiğini dile getiren Louise için en acı tarafı ise iki küçük çocuğun 10'ar Poundluk okul harçlıklarını bağışlaması olmuş.

"Mutluluktan ağlarken birden öfkeden deliye döndüm"

"Mutluluktan ağlarken birden öfkeden deliye döndüm"

Çok iyi bir şey yaptığını düşünen ve mutluluktan göz yaşlarını tutamayan Louise, aldığı bu kötü haber sonrası ise öfkeden deliye döndüğünü ve artık insanlara kolay kolay güvenemeyeceğini belirtiyor.

Peki siz böyle bir olayla karşı karşıya kalsanız?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1089
649
268
146
56
34
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
gwn

buna benzer birşey yaşamıştım. tanımadığım ama ihtiyacı olduğunu bildiğim birine eşofman takımı almıştım adidas yada nike değil diye laf yemiştim

Claire Farron

Bulup ta beğenmemek olmuş bu

Ahmet Burma

Bir gün çölde adamın teki deve ile seyahat ediyormuş. Uzun zaman yol aldıktan sonra bitkin ve yarı baygın halde yardım isteyen birisi ile karşılaşmış. Devesi... Devamını Gör

Metin Bayram

Uzun zamandır onedioyu takip etmeme rağmen ilk kez yorum yazmamın sebebi ''peki siz böyle bir olayla karşı karşıya kalsanız'' sorusuna oy verenlerin üçte iki... Devamını Gör