Görüş Bildir

AB-Türkiye Zirvesi 29 Kasım'da

Haberler
> AB-Türkiye Zirvesi 29 Kasım'da

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, 29 Kasım'da AB-Türkiye Zirvesi'nin yapılacağını duyurdu. Türkiye adına zirveye Başbakan Davutoğlu katılacak.

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, AB-Türkiye Zirvesi'nin bu pazar yapılması için çağrıda bulundu.

Tusk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''29 Kasım pazar günü saat 16.00'da AB-Türkiye Zirvesi yapılması için çağrıda bulunuyorum. Amaç, ilişkilerimizi yeniden canlandırmak ve sığınmacı akışını durdurmak'' ifadelerini kullandı.

AB Konseyi Başkanı, kararı AB Komisyonu'nun olumlu tavsiyesi ve akşam saatlerinde Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı telefon görüşmesini takiben aldığını bildirdi.

Anadolu Ajansı'nın aktardığı bilgiye göre AB tarafının talebiyle gerçekleşen telefon görüşmesinde Tusk, Davutoğlu'nu zirve toplantısına davet etti.

Davutoğlu'ndan olumlu yanıt

Davutoğlu'ndan olumlu yanıt

Bu davet üzerine Davutoğlu, söz konusu toplantıya memnuniyetle katılacağını bildirdi.

Davutoğlu, Türkiye'nin, Avrupalı ortaklarıyla her alanda işbirliği ve ortak gayretleri geliştirmeye, AB üyeliğine yönelik müzakere sürecinde ortak bir vizyon temelinde birlikte çalışmaya hazır olduğunu belirtti.

AB Konseyi Başkanı Tusk ise toplantının Türkiye-AB ilişkilerinde gelinen noktanın ve gelecekteki sürecin değerlendirilmesine zemin oluşturacağını ifade etti.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
9
3
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
beyaz toros

Bir zamanlar yüzümüze bakmayan AB göçmen krizi yüzünden peşimizden düşmüyor.Sizinde aq işinize geldiği gibi he..Ben olsam kabul etmem,Ver 10 milyar dolar ond... Devamını Gör

Küçük enişte çakallık yapsa bari. :D Şu göçmen olayını akıllıca kullanırsak ; ya AB'ye gireriz , yada milyarlarca euro alırız. He biz o parayı koklayamayız b... Devamını Gör