6 Kentte Eğitime Kar Engeli

 > 
8PAYLAŞIM

Kötü hava koşulları ve yoğun kar yağışı nedeniyle Şırnak, Van, Siirt, Kastamonu, Bolu ve Rize'nin bazı ilçelerinde bugün eğitime ara verileceği bildirildi.

Şırnak

Dün geceden beri Şırnak'ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Perşembe gününü okullar tatil edilirken, Şırnak Valiliği bu akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında (Kasrik ve Kumçatı beldeleri dışında) 04.12.2015 tarihinde (Cuma günü) eğitime bir 1 gün süre ile ara verilmiştir" denildi.

Rize

Rize'nin Çamlıhemşin ve Hemşin kaymakamlıklarından yapılan açıklamalara göre, dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı olumsuzlukların yaşanabileceği değerlendirilerek, ilk ve orta dereceli okullarda, 4 Aralık Cuma günü eğitime ara verilecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli, hamile, bebek emziren kadın ve kronik rahatsızlığı bulunan personel de idari izinli sayılacak.

Öte yandan, bazı ilçelerde kar yağışının devam ettiği, eğitim öğretime ara verilip verilmeyeceğinin cuma günü kararlaştırılacağı belirtildi.

Van

Van’ın merkez İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle cuma günü eğiteme ara verildiğini söyledi. Yavuzer ayrıca, rehabilitasyon merkezlerininde tatil edildiğini belirtti. 

Erciş ilçesi’nde ise Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçe genelindeki okullarda eğitime bir gün süre ile ara verilmesi kararlaştırdı. İlçede eğitime cuma gününden itibaren devam edileceği bildirildi.

Siirt

Kar kalınlığının 1 metreye ulaştığı, bazı köy yollarının ulaşıma kapandığı Siirt'in Pervari ilçesinde yolların açılması için ekipler çalışmalara başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise kar yağışı nedeniyle ilçe merkezindeki okulların 1, köy ve taşımalı okulların ise 2 gün tatil edildiği belirtildi.

Siirt'in Eruh Kaymakamlığından yapılan açıklamada da gece saatlerinde yoğun kar yağışının ardından köy yollarının kapandığı, bu nedenle taşımalı eğitimin yapılamadığı ifade edildi.

Açıklamada, aşırı soğuk ve buzlanma ile ulaşımda yaşanan zorluklar sebebiyle tüm köy okullarında eğitim ve öğretime bugün ara verildiği aktarıldı.

Kastamonu

Kastamonu Valiliği Seydiler ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda, 4 Aralık cuma günü okulları tatil etti.

Bolu

Bolu Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, yoğun kar yağışı nedeniyle 3 ilçede eğitime cuma günü ara verileceğini söyledi. 

Valilik tarafından alınan kararla Gerede, Mengen ve Dörtdivan ilçelerinde eğitime cuma günü ara verileceğini vurgulayan Çavuşoğlu, il merkezi ve diğer ilçelerde eğitimin devam edeceğini söyledi.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir