Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

500 Yıllık Gelenek! Japonya'da Düzenlenen Saidai-ji Eyo Festivalinde Binlerce Yarı Çıplak Erkek "Şanslı Çubuğu" Bulmak İçin Buz Gibi Suya Daldı

-

Japonya'nın Okayama şehrinde düzenlenen Saidai-ji Eyo festivalinde 10.000 yarı çıplak erkek "şanslı çubukları" bulmak için soğuk sularda birbirleri ile boğuştular. Sebebi ise çubukların yıl boyu mutluluk ve şans getirdiğine inanıyor olmaları. 500 yılı aşkındır devam eden bu festivalden renkli görüntüler ve daha fazlasını DailyMail kaynaklı içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/news/article...

Japonya'nın Okayama şehrinde düzenlenen Saidai-ji Eyo isimli festivalde, 10 bin yarı çıplak erkek suya fırlatılan iki adet "şans çubuğunu" bulmak için birbirleri ile yarıştılar.

16 Şubat'ta düzenlenen festival ile 510 yıllık bir gelenek yaşatılmaya devam edildi.

Festival tam olarak 510 yıldır düzenleniyor ve her yıl binlerce katılım sağlanıyor.

Erkekler, kendilerini Yushii Nehri'nin soğuk sularında arındırdıktan sonra Kinryozan Saidai-ji Budist Tapınağı'nın ışıkları sönüyor ve her yer karanlığa bürünüyor. İşte tam o anda tapınağın en kıdemli rahibi iki adet 20cm uzunluğundaki "Shingi" isimli şans çubuğunu sulara fırlatıyor.

Herkes kutsal nehrin soğuk sularında arındıktan sonra tapınağa geliyor, saat tam 22.00'da ışıklar kapanıyor ve shingi çubukları suya fırlatılıyor.

Çubuğu bulan kişinin ise o yılın en mutlu ve en şanslı erkeği olacağına inanılıyor.

İki çubuğu da bulan erkeklerin yıl boyunca çok mutlu ve zengin olacağı düşünülüyor ve bu inanç 510 yıldır devam ediyor.

Şans ve mutluluk için antik "shingi" çubuklarını arayışa giren 10 binden fazla erkeği izleyen insanlar tezahürat yapıyor ve alkış tutuyorlar.

Talih arayışında olan yarışmacılar çubuğun ellerine düşme ihtimaline karşı kollarını havaya kaldırıp sallıyorlar.

Çubuklar düştükten sonra amansız bir arayış başlıyor ve binlerce yarı çıplak beden arasında shingi'leri bulmaya çalışıyorlar...

... Fakat yalnızca iki kazanan olabiliyor.

10 bin kişiden yalnızca ikisi kazansa da insanların yüzlerinden 510 yıllık geleneğin getirdiği gülümseme eksik olmuyor.

Katılımcılar erken saatlerde toplanıyorlar çünkü bu festivalin aynı zamanda yıl boyunca bolluk bereket getirdiğine inanılıyor.

İnsanlar gün içerisinde fotoğraflar çektirip festivalin hatırasını belgeliyorlar.

Ayrıca birlikte içip, eğlenip sarhoş oluyorlar ve güzel zaman geçiriyorlar.

Festivalin geleneksel kıyafeti olan Mawashi ise kafa bandı, peştemal ve geleneksel ayakkabıdan oluşuyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
what-the-duck

Bir sürü popo gördüm saat 4 yaaaa. Iggghhhh. Nasıl uyicam bu kafayla ben.

alfred-hickork

erkek götü ne kadar iğrenç ya, arkalarını da tanga gibi yapmışlar

can_can

Ohooo herkes birbirine dayanıyor çubuk bahane dayamak şahane

svep

510 yıllık gelenek deniyor. Demek ki 510 yıl boyunca o çubukları bulanlar gerçekten mutlu mesut yaşamışlar o yıl. Yoksa bu kadar kişi oraya atlamaz atlıyorlarsa var bunlarda da biraz mallık :)

mutsuzprenses

Bu Japonlar da akıllı makıllı ama az manyak değiller. Deli misiniz olum yıl olmuş size göre 3020 hala batıl inanç peşindesiniz :)

Görüş Bildir