28 Şubat Davası'nda 67. Duruşma

 > 
9PAYLAŞIM

28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın 67. duruşması başladı. Duruşma, ifadesi alınmayan sanıkların ifadelerinin alınması ile devam ediyor.

5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma, yaklaşık 45 dakika süren sanık ve müşteki yoklamasının ardından başladı. Duruşmaya Çetin Doğan, Çevik Bir başta olmak üzere çok sayıda sanık katıldı. Mahkeme, Ankara’da oturan 91 müştekiye bugünkü duruşma için davetiye çıkardı. Ancak bu hafta içinde 45 müştekinin ifadesinin alınması bekleniyor. Mahkeme başkanı duruşmaların yarın ve perşembe günü de devam edeceğini söyledi. Mahkeme salonunun kapasitesi nedeniyle bazı izleyiciler ile fotoğraf çeken bir kişi mahkeme başkanı tarafından dışarı çıkarıldı.

Duruşma, daha önce ifadesi alınmayan Silivri Cezaevi’nde bulunan Sedat Arıtürk ve Doğan Temel’in ifadelerinin SEGBİS ile alınması ile devam edecek. Mahkeme son duruşmada dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in tanık olarak dinlenmesi için davetiye göndermişti. Ancak mahkeme başkanı Demirel’e gönderilen davetiyeye cevap verilip verilmediği ile ilgili bir bilgi vermedi. Demirel, Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 43/4. maddesine göre kendi takdiri ile tanıklıktan çekinebilir, tanıklık yapmak istemesi halinde beyanı konutunda alınabilir, yazılı olarak gönderebilir veya kendi takdiri ile tanıklıktan çekilebilir.

CHA

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir