Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2014 Google Chrome'a Yaradı

 > -

2014 yılının son günlerini yaşadığımız günlerde, tarayıcı pazarında yıllık bilanço şekilleniyor. Yıl boyunca pazar payını en çok artıran tarayıcı Google Chrome oldu.

2014 yılının sona ermesine sayılı günler kaldı. Her pazarda yıl boyunca devam eden rekabetin yıllık sonuçları da ortaya çıkmaya başladı. Tarayıcı pazarı da hem mücadelenin, hem dalgalanmaların yıl boyunca ortaya çıktığı alanlardan biri oldu.

Google Chrome'da artış

Geride bıraktığımız 11 aylık sonulaçlara bakılırsa, yılın büyük bir bölümünü Google Chrome karlı kapattı. 2014'e yüzde 16'lar civarında bir pazar payı ile başlayan tarayıcı, yılın son ayı itibarıyla payını yüzde 20'lerin üzerine taşımayı başardı. 4 puanlık bu artış Chrome tarayıcının ikincilik koltuğuna yükseltti.

Firefox kan kaybetti

Yılın kaybedeni ise Mozilla'nın popüler tarayıcısı Firefox oldu. 2014'e yüzde 18.02'lik bir pay ile ikinci sırada merhaba diyen Firefox, yıl içinde yüzde 5'e yakın pazar payı kaybetti ve üçüncülüğe geriledi. Internet Explorer ve Safari ise pazar payı konusunda en stabil tarayıcılar olarak dikkat çekti. IE, yüzde 58 civarındaki payını yıl boyunca korurken, Safari yüzde 6'ların hemen altında konumlandı. Bakalım 2015 tarayıcılar açısından neler getirecek?

ShiftDelete.Net

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir