Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2 Yıldır Maaşına El Konulan Emekli İşçi, Adana Ziraat Şubesini Yaktı!

 > 
517PAYLAŞIM

42 yaşındaki Tuncay Koçak adlı emekli bir işçi, 2 yıldan beri emekli maaşına el konduğu gerekçesiyle Adana'da Ziraat Bankası'nı yaktı. Bankanın ikinci katında çıkan yangına müdahale için itfaiye ekipleri geldi, ancak yangından daha da acayip olanı, ATM'deki vatandaşların işlemlerine devam ediyor olmasıydı.

Koçak'ın hikayesi, aile geçindirmenin zorluğuyla deliren "Çıplak Vatandaş" filmine götürüyor bizi...

Tıpkı Şener Şen gibi o da bir aile babası ve 2 yıl önce malulen emekli olduğundan beri maaşına el konduğu için geçinemez hale gelmiş...

Her şey Tuncay Koçak'ın, 3 yıl önce Ziraat Bankası'ndan 50 bin TL'lik kredi çekmesiyle başlamış.

Kredinin aylık ödemesi 1500 TL'ymiş. Koçak, çalışırken bu kredi ödemesini yapabiliyormuş, ancak 2014 yılının Ocak ayında hastalığı sebebiyle malulen emekli olmuş ve emekli maaşı kredi taksitlerini karşılayamaz hale gelmiş.

Koçak, kredi yapılanmasını istemiş ancak bu da bir fayda etmemiş. Banka yapılanmaya yeniden gitmek yerine maaşına el koymayı tercih etmiş.

2 yıldır maaşını alamayan Koçak, sabah saatlerinde banka müdürüyle görüşmek üzere bankaya gitmiş; ancak banka müdürü kendisiyle görüşmeyi reddederek bankayı terk etmesini istemiş.

Çıplak Vatandaş, bu geçim derdine daha fazla dayanamayıp delirip sokakta çırılçıplak koşmaya başlıyordu.

Koçak da 2 yıldır yaşadıklarının ağırlıyla birlikte müdürün hakaret ettiğini aktarıyor ve o da farklı bir cinnet geçiriyor...

Bankaya gelmek üzere kardeşinden emanet aldığı aracın bagajından plastik bir şişe içinde duran benzini alıyor.

Yeniden üst kattaki müdürün yanına giden Koçak, benzini dökerek ateşe veriyor ve olanlar oluyor. Odadaki eşyaların tutuştuğunu gören banka müdürü panik butonuna basarak alarmı devreye sokuyor.

"Oraya kendimi yakmaya gittim. müdür de ‘Yak kendini’ deyince, şubeyi de kendimi de yaktım."

Banka panik içinde boşaltılırken, Koçak da gözaltına alınıyor. Koçak ifadesinde olayı şu şekilde anlatıyor:  “Çocuklarım evde aç. Bankadakilere defalarca yalvarıp ekmek parası istedim, vermediler. Oraya kendimi yakmaya gittim. Müdür de ‘Yak kendini’ deyince, şubeyi de kendimi de yaktım.”

Bir vatandaşın sokakta çırılçıplak koşmasına gülenleri ve umursamayanları hatırlarız... Bu sefer vurdumduymazlıktan farklı bir tepki ile şoka giriyoruz.

ATM önündeki vatandaşlar durumu pek de umursamıyor...

Banka panik içinde boşaltılıyor itfaiye ekipleri de gelip müdahale ediyor; ancak tüm bunlar yaşanırken banka önünde bulunan ATM'den işlem yapan vatandaşlar istiflerini bozmadan işlerini görmeye devam ediyor...

Aradan 30 yıl da geçse, geçim derdi değişmiyor... Umarız ne olursa olsun, Tuncay Koçak'ın her şeyi ailesi için yaptığı da anlaşılır...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
legolas62

Restine Rest demiş ulaaan! :))) Amq mûdürü :) aslı turğut haklılar... saygılar :)

Gizli Kullanıcı

Ülke 13 sene önce ne kadar güzeldi lan sonraları tecavüzler cinayetler olaylar azıttı amk ne oldu da böyle mallaştı bu millet

speaker

dayı üzülme ya duble yol yaptılar bide namaz kılıyorlar üzülmeyin bişey olmaz lan

cayicenadam

yansin ziraat isinsin Vakif bank

piscolata

ATM'deki vatandaşların işlemlerine devam ediyor olmasıydı. :'D

Görüş Bildir