'Yaşaması Bir Mucize': Patileri Kesilen Yavru Köpek Hayati Tehlikeyi Atlattı

 > 
1PAYLAŞIM

Samsun'dan ön iki bacağı kesilen Pamuk isimli köpeğin hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi. HAYTAP'ın desteğiyle özel hayvan kliniğinde cerrahi operasyon geçiren Pamuk'un tedavisi sürüyor. Hayati tehlikeyi atlatan köpek, takılacak yürüteçle yaşamını sürdürecek. 

Samsun'un Havza ilçesinde patileri kesilmiş halde bulunan 'Pamuk' adlı yavru köpeğin tedavisi sürüyor.

Korkunç olayın arka planı için 👇

Vahşet Bitmiyor! Tavukları Kovalayan Pamuk'un Ön İki Bacağını Önce Kırıp Sonra Kestiler... - onedio.com
Vahşet Bitmiyor! Tavukları Kovalayan Pamuk'un Ön İki Bacağını Önce Kırıp Sonra Kestiler... - onedio.com

Hayati tehlikeyi atlatan 'Pamuk' takılacak yürüteçle yaşamını sürdürecek

Protez tedavisi için geriye kalan kemiklerin iş görebilir olması gerektiğini belirten Veteriner Hekim Mustafa Kanat, "Pamuk'un ön uzuvlarının olduğu kısma bir tekerlekli sandalye yapılarak kimseye muhtaç olmadan hayatını devam ettirebileceğini öngörüyorum ben. Pamuk'un durumu her geçen gün daha iyiye gidiyor. Kendi başına yiyip içmeye başladı. Pazar günü tekrar kan tahlilleri yapılacak, eğer sonuçlar iyi çıkarsa hafta içi yeniden bir ameliyat olacak. Bu ameliyatta geriye kalan kemik dokuları uzaklaştırılacak" dedi.

'Yaşaması bir mucize'

Pamuk'un zorlu bir süreci aşarak bugüne geldiğini söyleyen Kanat, "Pamuk güçlü ve şanslı bir köpek. Bu kadar dayanabilmesi de bir mucize. Çünkü hiçbir profesyonel destek almadan kopan uzuvlarıyla birlikte hayatta kalmayı başarmış bir köpek. Bu gibi vahşi olaylar öbür dünyada zaten karşılıksız kalmayacaktır. Fakat bu dünyada da bir karşılığı olması için inşallah bir an önce Hayvan Hakları Yasası çıkar" diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir