'Oğlumun Terhisine 12 Gün Vardı, Köprüde Linç Edilerek Öldürülmüş'

 > -
Abone ol

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü'nde linç edilen piyade er Kurtuluş Kaya'nın babası Satılmış Kaya, "Oğlumu 'tatbikat var' diyerek oraya götüren komutanlarından ve linç edenlerden davacı olacağım" dedi.

16/07/2016 Boğaziçi Köprüsü'nde askerlerin  polise teslim olduğu anlar...

Çankırı'nın Germece Köyü’nde yaşayan 4 çocuk babası Satılmış Kaya, oğlu Kurtuluş Kaya’nın terhisine 12 gün kala darbe girişimi sırasında linç edildiğini söyledi.

Er Kurtuluş Kayanın Kuleli Askeri Lisesi Lojistik Destek Komutanlığı emrinde kantinci olarak vatani görevini yaptığı öğrenildi

Er Kurtuluş Kaya

Tankın İçinde Mahsur Kalan ve Linç Edilmek İstenen Askeri Polis Böyle Kurtardı - onedio.com
Tankın İçinde Mahsur Kalan ve Linç Edilmek İstenen Askeri Polis Böyle Kurtardı - onedio.com

"Köyün muhtarı internetteki linç görüntülerinden tanıyıp haber verdi"

Satılmış Kaya Doğan Haber Ajansı'na şunları söyledi: "Ben oğlumu vatan borcunu ödemesi için gönderdim. Tatbikat var diye oğlumu götürmüşler. Orada halk tarafından linç edilerek öldürülmüş. Köyün muhtarı internetten linç görüntülerinden tanıyıp haber verdi. Hiçbir yetkili aramadı, ben oğlumun vefat ettiğini köylülerimden öğreniyorum.

Kılıçdaroğlu: 'Darbeciler Gibi Askerimizi Linç Edenler de Yargılanmalı' - onedio.com
Kılıçdaroğlu: 'Darbeciler Gibi Askerimizi Linç Edenler de Yargılanmalı' - onedio.com

"Onu tatbikat var diyerek alıp götüren komutanların hepsinden ve linç edenlerden davacı olacağım"

Ben devletin yardımlarıyla geçinen bir insanım. Benim çocuğum darbe nedir bilmez, anlamaz. Hiçbir cemaatten ilgisi yoktur. Kendi halinde bir Anadolu delikanlısıdır. Onu tatbikat var diyerek alıp götüren komutanların hepsinden ve linç edenlerden davacı olacağım. Ve bu işin peşini sonuna kadar bırakmayacağım."

"Ben oğlumu devlete teslim ettim. Bana ölüsü geldi"

Darbe girişiminden 2 gün sonra oğlu Kurtuluş’un cenazesini köyde toprağa veren baba, kendisinin ve evlatlarının vatansever olduğunu belirterek, "Ben oğlumu devlete teslim ettim. Bana ölüsü geldi, iki oğlum daha var. Bu vatan için onları da vermeye hazırım. Devlet yetkililerinden mağduriyetimizin giderilmesi için yardım bekliyoruz" dedi.

Köy camisinde oğlu için mevlit okutan Kaya, oğlunun darbeci gibi gösterilmesi ve linç edilmesi nedeniyle kendilerine farklı gözle bakılmasından büyük rahatsızlık duyduğunu da sözlerine ekledi.

Görüş Bildir