'Milleti Kandırdım, Vaatlerimi Gerçekleştirmedim' Diyen Belediye Başkanı Gazetecilere Çıkıştı: 'Neden Yazmadınız?'

87PAYLAŞIM

Kasabanın Şerifi lakaplı Trabzon Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Köy Enstitüleri zamanından kalma yapıların yıkılmasından sonra yapılan açıklamada 'Ahırları yıktık, yurt yapıyoruz' ifadelerine yer vermişti. Olayın basına yansımasının ardından Bıçakçıoğlu gazetecilere çıkıştı ve 'bugün itibarıyla seçime 14 ay kaldı. Bu vaatlerin hiçbirini yapmadım. Bunları kimse yazmadı' dedi.

1940 yılında Trabzon Beşikdüzü’ne yapılan köy enstitüsü belediye tarafından yerine yurt yapılmak üzere yıkıldı.

Beşikdüzü Belediyesi resmi internet sitesi ve sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Ahırları yıktık, yurt yapıyoruz” ifadesini kullandı.

Bu açıklamanın ardından hem sosyal medyadan hem de yöre halkından tepki gelmiş ve ifadeler basına yansımıştı.

'Yapılan hizmetlere hepimiz sahip çıkarız, benzetme ağır kaçtı.'

Sözlerinin tartışılması üzerine 'Kasabanın Şerifi' bir açıklama yaparak gazetecilere tepki gösterdi: 'Milleti kandırdım, basın hiçbirini yazmadı.'

Beşikdüzü ile ilgili seçim vaatlerini bugüne kadar yerine getirmediğini anlatan AKP'li Bıçakçıoğlu, şöyle konuştu:

"Trabzon, her geçen gün her konuda kan kaybediyor. Sorgulayan bir basın istiyorum. Fikri takibi olan bir basın istiyorum. Özellikle yerel basın ilçemde 35 mahalle var. Seçimden önce her mahalleye bir vaadim oldu. Daha bugüne kadar hiçbirini yapmadım. Ama bunu basının hiçbirisini yazmadı. Ben espri ve şaka ile karışık bir laf ediyorum, bütün basın yazıyor. Yahu ben vaat ettim, bu milleti kandırdım, size şunu bunu yapacağım dedim. Bugün itibarıyla seçime 14 ay kaldı. Ben bu vaatlerin hiçbirini yapmadım. Bu benim için olduğu gibi seçilen siyasilerimiz, vekillerimiz için de geçerli. Belediye Başkanlarımızın hepsi için geçerli.''

CHP Milletvekili Tanal bu sözleri de itiraf olarak nitelendirdi: 'Bakalım hükümet ne diyecek?'

Bıçakçıoğlu, 4 yıl önce de reklam panolarına astırdığı afişle gündeme gelmişti.

Başkan Bıçakçıoğlu, 4 yıl önce ilçenin farklı noktalarındaki billboardlara "Kasaba'nın Şerifi" imzasıyla ''Kurban olurum size, çöpler poşette, saatinde, Kurban olurum size, hayvanlar köye ve Kurban olurum size, kaldırımlar hepimizin'' yazılı bayram afişleri astırmıştı. Başkan Bıçakçıoğlu, 2 yıl önce de ilçede görülen sel felaketinin ardından yapımı süren teleferik projesi nedeniyle kendisine eleştiriler yönetilmesine ilişkin ''Turizme önemli bir katkısı olacak bu projeyi yapacağız. Teleferik bir yerlerine mi batmış? Sel ile teleferiğin ne alakası var?'' yanıtını vermişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir