Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Mesajı İyi Değerlendirmek Gerekir'

 > 
0PAYLAŞIM

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "Muhalefet partilerine aktarılan mesajı iyi değerlendirmek gerekir" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, partisinin MYK toplantısının ardından açıklama yaptı.

Koç'un konuşmasından satırbaşları:

'Baskıcı bir yönetim anlayışına hayır denildi'

Demokrasinin uzlaşma kültürü olduğunu unutmayalım. Geniş ortak paydalarda buluşma gereğini görmemiz gerekiyor. Baskıcı bir yönetim anlayışına, demokrasiden uzaklaşmaya çalışan bir yapıya sandıkta hayır denildi. Baskıcı rejim anlayışı, kin ve nefret söylemi milleti 7 Haziran'da bir seçim yapmaya zorladı. 

'Çözümsüzlüğün adresi CHP olmayacaktır'

Biz bu mesajları o geceden itibaren okumaya başladık. Ekonomideki çarpık gelir dağılımını ve yolsulluğu giderecek politikaların yaşama geçirilmesi için hareket edilmelidir. Çözümsüzlüğün adresi asla CHP olmayacaktır. CHP, milletin mesajını almıştır. Biz bu baskıdan bıktık. elindeki gücü medyaya baskı için kullanan siyasetçilerden bıktık.

'Mesajı iyi değerlendirmek gerekir'

Muhalefet partilerine aktarılan mesajı iyi değerlendirmek gerekir. Çözümsüzlüğün adresi CHP olmayacaktır. Bizler bize verilen mesajı okuyoruz. Diğer partilerimizin de mesajı iyi değerlendirmelidir. İletmek istediğim mesajlar bu yönde. CHP'nin tavrı açık ve nettir.

'Milletin mesajı sadece CHP'ye verilmedi'

Milletin mesajı sadece CHP'ye verilmedi. Mesaj belirli oy yüzdeleri halinde diğer partilere de verildi . 7 Haziran mesajının bütün partiler tarafından anlaşılması lazım. Bu mesajın bir hükümet oluşturma yönünde mutlaka ete-kemiğe bürünmesini sorumlu olan kesimlere anlatmak istedim.

Ajanslar ve Onedio

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir