Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Davutoğlu'ndan Kamudaki Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi

86PAYLAŞIM

Başbakan Davutoğlu, kamuda çalışan tüm taşeron işçilere kadro verileceğini açıkladı. Karar, kamuda çalışan yaklaşık 740 bin kişiyi ilgilendiriyor. Diğer yandan Belçika'nın başkenti Brüksel'de yaşanan terör saldırılarını lanetleyen Davutoğlu, "Bugün sabah saatlerinde Brüksel'de meydana gelen, terörün küresel yüzünü bir kez daha gösteren saldırıları lanetliyor, Belçika Hükümeti ve halkına taziyelerimi sunuyor, milletimiz adına dayanışma duygularını paylaşmak istiyorum" dedi. 

Davutoğlu'nun konuşmasının tamamı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu.

Taşeron işçilere kadro müjdesi veren Davutoğlu, şunları söyledi: 

"Taşeron işçilerimizle kardeşlerimizle ilgili bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. 1 Kasım tarihinden önce kamuda asıl işlerde çalışan personelimizi kamuya alıyoruz. Ayrıca, yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimizi de kamuya almayı kararlaştırdık. Böylece ister asıl iş olsun ister yardımcı iş olsun, dışarıda kalan tek bir taşeron işçisi kalmayacak inşallah. Emeklilik hakkını elde etmemiş olanları da kamuya alacağız."

Başbakan Davutoğlu'nun grup toplantısındaki diğer açıklamaları şöyle:

'Yılmadık, yılmıyoruz, yılmayacağız, korkmadık, korkmuyoruz, korkmayacağız'

Çanakkale'de seyit onbaşılar nasıl eğilmedilerse, Allah şahit olsun, Meclis şahit olsun, biz de eğilmedik, eğilmiyoruz, eğilmeyeceğiz. Yılmadık, yılmıyoruz, yılmayacağız, korkmadık, korkmuyoruz, korkmayacağız. Ayaktayız, ayakta olacağız, dimdik olacağız. Kıyamete kadar, bu milletin istiklalini, istikbalini korumaya canımız pahasına her daim seferber olacağız. Allah milletimizi, devletimizi, baki ve kadim eylesin. Allah, devletimize ve milletimize zeval vermesin. Çanakkale şehitleri şahit olsun, hangi yerlerden talimat alıyorlarsa alsınlar, dimdik ayakta olacağız. Biz 7 düvele karşı istikbalimizi savunmuştuk.

'Her türlü teröre karşı bütün insanlığı birlikte davranmaya davet ediyorum'

Bu sabah Brüksel’de meydana gelen saldırıyı lanetliyoruz. Belçika halkına taziyelerimi sunuyorum. Geçen hafta Brüksel’deydik. Her türlü teröre karşı bütün insanlığı birlikte davranmaya davet ediyorum.

Zor bir dönemden geçiyoruz. Bir çok terör grubu ülkemizi hedef almış bulunuyor. Adları farklı olsa da aynı talimatla hareket ediyor. Karşıymış gibi görünün örgütler bize karşı toplanıyor.

Peşpeşe gelen bu saldırılar nasıl çalıştıklarını gösteriyor. Bazen PKK’nın imdadına DEAŞ yetişiyor, sürekli olarak da paralel örgüt yetişiyor. Terör dolayısıyla sivil, asker bütün vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Onlar Çanakkale şehitleriyle birlikte anılacaklar, bu şehitlerimizin ruhu 21. Yüzyıl şehitleri olacak yaşayacak.

Terör örgütleri saldırdıktan hemen sonda gazeteci, sözde aydınlar seferber oluyorlar, bazen onları aklayarak, bazen tek laf etmeden hükümeti suçlayarak kendilerine verilen rolleri icra ediyorlar.

'Kim terörün yanındaysa, kim karşısındaysa net tavrını ortaya koysun'

Terör örgütleri de, sözde aydınlar ve bazı gazeteler aynı hain planın parçası olarak hareket ediyorlar. Sözde akademisyenler bizleri suçlayan ama terör örgütüne tek laf etmeyen bildiri yayınladılar. Artık bu maskeler inmiştir. Kim terörün yanındaysa, kim karşısındaysa net tavrını ortaya koysun. Sizler bu milletin iradesini sarsamayacaksınız. Sözde barış havarilerine soruyorum. Onlarca insan katledildi, şehitlerimiz var neredesiniz nerdesiniz ey akademisyenler? 

Neden PKK’ya karşı bir cümle eleştiri yapamıyorsunuz. Bir kez daha herkesin sınavda olduğunu, bugünlerde aldığı tavırla tarihe geçeceğini söylüyorum. Maalesef Türkiye’de bu olaylar sırasında ülkeyi karamsarlığa sürükleyen bazı yayın organları var.  Bazı gazeteler teröre tek cümle etmez, yer yer överler. Terör örgütleriyle birlikte çalışanları dünyanın hiçbir yerinde görmezseniz.

Medya ve basının aldığı tavır da önemlidir. Türkiye düşmanı medya kuruluşları da var. Ben eylemimi yapayım, bu medya beni aklar diye canice saldırmaya devam ediyorlar. Belçika’da medyada saldırı sonrası bir hassasiyet ortaya çıkar ama Türkiye’de hükümet suçlanır.

'Teröre sahip çıkan partilerimiz var, terörist cenazesine gidenler var'

Teröre sahip çıkan partilerimiz var. Terörist cenazesine gidenler var. HDP’yi size ve milletime açıklamama gerek yok. Asıl şaşırtan CHP’nin durumu… Kılıçdaroğlu’nun ezber bir tutumu var. Net bir tutum görmüş değiliz kendisinden. Tek bir cümle ciddi söz demeden AK Parti’yi eleştiriyor. CHP ana muhalefet olmasına rağmen değişik bir topluluğa bürünüyor. Paralel yapının ele başısı Amerika’da kalıp Rus gazetesine demeç veriyor, sonra masum olduğunu iddia ediyor, bizlere beddua ediyor. Yeni bir beddua kaseti çıkmış görmüşsünüzdür. Bizi milletin duası korur.

Türkiye yönetilemiyor diyor Sayın Kılıçdaroğlu, sürekli bizi eleştiriyor ama Türkiye’yi kimin yöneteceğini siz değil halkımız karar verir ve kararını verdi. Şimdi Belçika’da ana muhalefet çıkıp hükümeti eleştirir mi eleştirmez, terör örgütüne destek verir mi, vermez. 

Halk bir bize baktı, bir CHP’ye baktı ve kararını verdi. Terör saldırıyla birlikte acılarımız henüz tazeyken, saldırılar sonrası bizi bizzat arayarak görüşmek isteyen Sayın Bahçeli’ye buradan teşekkür ediyorum. Bakanlar Kurulu'nu yarıda kestim, görüştük, 'sadece ve sadece destek için geldik, Bakanlar Kurulu etkilenmesin, desteğimiz yanınızda’ dedi.

Umarım Sayın Kılıçdaroğlu bundan ders alır, beklediğimiz ana muhalefet tavrı işte budur. Lütfen teröre karşı net tavrınızı ortaya koyun ve sesinizi çıkarın. Kılıçdaroğlu sen önce partini yönet de sonra bizi eleştirirsin.

'Bu zor günlerde önemli olan devletimizin yanında olmaktır'

Bu zor günlerde önemli olan devletimizin yanında olmaktır. Maalesef ortada hain bir plan var. Terör örgütleri de buna iştirak edenler de kendilerine verilen rolleri oynuyorlar. Milletin bize verdiği emaneti son nefesimize kadar koruruz. Ne söylerlerse söylesinler, emanete sahip çıkacağız. Gezi’de bunları hedeflediler yine aynı şeyi hedefliyorlar. Açıkça ifade ediyorum bu bir İstiklal ve İstikbal mücadelesidir. İçimize kapanmamızı istiyorlar, hain emellerine ulaşmak için çalışmamızı istemiyorlar.

'Canımız pahasına bu ülkeyi koruruz'

Hepsi tek bir hedef doğrultusunda çalışıyorlar. O hedef kardeşliğimiz ve insanlığımızdır. Teröristlere ve sivil uzantılarına sesleniyorum; size bu milletin hiçbir değerini çiğnetmedik, çiğnetmeyeceğiz. Canımız pahasına bu ülkeyi koruruz. Başaramadınız, başaramayacaklar.

Terör öncelikle paniğe kapılmamızı ister… Halkıma sesleniyorum. En iyi çözüm el ele vermektir, asla umutsuzluğa kapılmayın asla inancınızı kaybetmeyin. Sabrınızlar, basiretinizle birçok aşamadan geçtik. Emin olun bu kurabilecekleri son pusu. Terör kaybedecek, millet kazanacak inşallah.

'Terörü destekleyenlerin yargılanabilmesi için dokunulmazlıkların kaldırılması lazım'

AK Parti kurulduğu günden bu yana güçlü adımlar attı. Siyasi bir yol haritası izledik. Bu meclis çatısı altında teröre destek veriliyor olması milletimizi yaralıyor. Terörü destekleyenlerin yargılanabilmesi için dokunulmazlıkların kaldırılması lazım. Sandılar ki biz geri adım atacağız. Biz hodri meydan dedik.Hesap çok açıktı. HDP’lier her türlü tahriki yaparak mağdur edebiyatı yapmaya çalışacaklardı.

Biz öyle kuru sıkı meydan okumalara fırsat vermeyiz. Fezlekeleri değil milletvekili dokunulmazlıklarını kaldıralım dediler. İpe un sermektir bu. Siyasetçi kimseden korkmadan hür vicdanıyla konuşabilmelidir. TBMM’nin hür iradesine dokundurmayız, ipotek altına aldırmayız. Çok net bir karar aldık, amaçların ne olduğunu açıkça ortaya çıkaracağız. Birçok maskeyi daha düşüreceğiz.

'İllegal yollarla geçen mülteciler alınacak, aynı sayıda mülteci AB ülkelerine gönderilecek'

Eski mülteciler alınmayacak, illegal yollarla geçen mülteciler alınacak, aynı sayıda mülteci AB ülkelerine gönderilecek.
Mülteci sayısında artış olmayacak. O canımızı yakan görüntüler yaşanmayacak, Aylan bebekler ölmeyecek.

Yeni bir yükün altına girmiyoruz hem drama son veriyoruz hem de mültecileri peyder pey azaltmaya çalışıyoruz. Türkiye olmadan Avrupa’nın kaderi yazılamayacak inşallah. 11 saat süren bir bakanlar kurulu toplantısı yaptık. Reformların yüzde 65’ni vaatlerin yüzde yüzünü gerçekleştirdik.

Ajanslar

1 Kasım tarihinden önce kamuda asıl işlerde çalışan personelimizi kamuya alıyoruz. Ayrıca, yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimizi de kamuya almayı kararlaştırdık. Böylece ister asıl iş olsun ister yardımcı iş olsun, dışarıda kalan tek bir taşeron işçisi kalmayacak inşallah Dışarıda tek bir taşeron işçi kalmayacak. Emeklilik hakkını elde etmemiş olanları da kamuya alacağız

Ajanslar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir