'HDP Kapatılacak' Diyen AKP'li Özkan'dan Geri Adım: 'Siyasi Rekabet Sandıkta Olur'

 > 
0PAYLAŞIM

Dün "HDP hem siyaseten hem de hukuken kapatılacaktır" diyen AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, yeni açıklama yaptı. "Siyaset kurumunun rekabeti sandıkta olur" diyen Özkan, "2023'te HDP'yi sandığa gömeceğiz" dedi. 

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, dün HDP'yi hedef alan açıklamalarda bulunmuştu. Özkan HDP'nin siyaseten kapandıktan sonra hukuken de kapanacağını belirtmişti.

AKP Grup Başkanvekili Özkan: 'HDP'yi Milletimiz Nezdinde Kapatacağız' - onedio.com
AKP Grup Başkanvekili Özkan: 'HDP'yi Milletimiz Nezdinde Kapatacağız' - onedio.com

"HDP'yi tabela partisi haline getireceğiz"

AKP'li Özkan, bugün TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin dünkü açıklamasını hatırlatması üzerine şunları söyledi:

"Burası siyaset kurumu. Siyaset kurumunun rekabeti sandıkta, yani milletimizin gönlünü kazanmakla olur. Bu anlamda AK Parti, kurulduğu günden bugüne kadar her daim milli iradenin hakimiyeti ve vatandaşlarımızın iradesinin, 'Hakimiyet, kayıtsız, şartsız milletindir' anlayışıyla, tam anlamıyla parlamentoda temsili anlayışını gerektirmiş ve bu çerçevede siyaset yapmıştır. Biz inşallah, milletimizin rahatsızlığını da bilerek, HDP'ye oy veren 6 milyon vatandaşımızın HDP'den rahatsızlığını da bilerek, çalışmalarımızı yapıyoruz, 2023'te HDP'yi sandığa gömerek, inşallah bir tabela partisi haline getireceğiz. Ve Türk siyasi tarihinde Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, Sünnisiyle, kardeşlik hukukumuza kasteden, terörle arasına çizgi çekemeyen bu siyasi partiyi, siyaset tarihinin tozlu raflarına göndereceğiz."

AKP'li Bostancı: "Cevap siyasette değil hukukta"

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın HDP'nin kapatılacağı yönündeki açıklamasının ardından, AKP Grup Başkanı Naci Bostancı bugün "HDP kapatılacak mı? Bunun cevabı siyasette değil hukuktadır" açıklamasında bulundu.

Bostancı ayrıca, ''CHP-HDP ilişkisi bakımından benim gördüğüm sorun şu: İki partinin yakın ilişkisi tamamen siyasi çıkar esasında bir iş birliği mahiyetinde. CHP, HDP'nin karmaşık konumu, demokrasi ile terör arasındaki belirsiz salınımı üzerinde herhangi bir değerlendirmede bulunmuyor, iş birliğine bir çerçeve koymuyor" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir