Görüş Bildir
Haberler
AKP Grup Başkanvekili Özkan: 'HDP'yi Milletimiz Nezdinde Kapatacağız'

AKP Grup Başkanvekili Özkan: 'HDP'yi Milletimiz Nezdinde Kapatacağız'

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 'Biz inşallah milletimiz nezdinde HDP'yi kapatacağız. Milletimizin artık bu partiden ümidi kalmamıştır' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında HDP'nin kapatılması tartışmalarına ilişkin değerlendirmede bulundu. 

Özkan, bir gazetecinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin grup toplantısında HDP'nin kapatılmasıyla ilgili çağrısına ilişkin soru üzerine, Cumhur İttifakı olarak AKP ve MHP'nin aynı istikamette bir anlayışla siyaset yaptığını belirtip şu ifadeleri kullandı:

"Siyasi olarak kapandıktan sonra hukuken de kapanacaktır"

"Siyasi olarak kapandıktan sonra hukuken de kapanacaktır"

'Bugün 83 milyon aziz milletimiz, HDP’ye oy verenler bu partinin sırtını Kandil’e dayaması için oy vermedi. Barış içerisinde yaşayalım diye verdi. HDP hem siyasi olarak kapandıktan sonra hukuken de kapanacaktır. Yani milletimizin vicdanında kapanacaktır. 6 milyon vatandaşımız barış istedi. Bu partinin saz çalan ve şarkı söyleyen söylemi üzerine, demokrasi ve özgürlük söylemleri üzerine oy verdiler. Teröre sırtını dayasınlar diye değil. Milletimizin alın terini, emeğini gidip Kandil’e peşkeş çeksinler diye değil. Onun için biz inşallah milletimiz nezdinde HDP’yi kapatacağız. Milletimizin artık bu partiden ümidi kalmamıştır. 83 milyon, bu partinin kapatılmasını hem siyaseten hem hukuken anayasal düzen çerçevesinde arzu etmektedir. Bunu da önümüzdeki süreçte, siyasi olarak atılan adımlarla milletimiz iradesiyle yol yürüneceğini dünya aleme göstereceğiz.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
233
226
175
58
31
16
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Bu hiç masum bir hamle değil, bugün bu partiyi kapatınca yarın chp, sonraki gün iyi parti, ondan sonra diğerleri..sonra bir bakacaksınız muhalefet diye birşe... Devamını Gör

Burak Genc

Yıllardır aynı demogojiyi yapıyorsunuz. Yetmedimi? Bariz pkk desteği yapıyor adamlar bunadamı gözünüz kör. Neye evet neye hayır diyeceğiniz bi ayırt edin art... Devamını Gör

rustemketum

"milletimizin artık bu partiden ümidi kalmamıştır" mı?!! benim hdp'den başka hiçbir partiden ümidim yok. benimle birlikte 6 milyon kişinin de öyle.

Muhsin Bey

Ümit etmeye devam et sen azınlık kardeşim

Pasif Kullanıcı

Bu partiyi belediyeleri 2-3 tonluk eyp saldırılarının lojistik hizmetini yaptıkları sırada kapatmamak ihanetin büyüğüydü zaten.

Muhsin Bey

Salonuda mutfağa katar dimi ülkeyi idare etme yetkisi onda sahibi değil Atatürk’ün partisini ağ babası gelse dahi kapatamaz. Bence fazla hayal perest bir düş... Devamını Gör