'Eyalet' Tartışmalarına Binali Yıldırım da Dahil Oldu: 'Değişiklikte Eyalet Varsa Görevi Bırakırım'

 > 
367PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel yönetimlerden sorumlu Başdanışmanı Şükrü Karatepe'nin gündeme getirdiği 'eyalet' tartışmalarına dün gece Bahçeli'nin 'Cumhurbaşkanı da buna ses çıkarmıyor kabulleniyorsa, o zaman iki gün içerisinde eyalet sistemine karşı olan, üniter yapıda düşünceleri olan ülkücülerin kararı ne olabilir?' çıkışı sonrası Binali Yıldırım'dan yeni bir açıklama geldi.

Başbakan Binali Yıldırım, 'eyalet sistemi' tartışmalarıyla ilgili olarak  "Anayasanın herhangi bir yerinde eyalet sistemi varsa görevi bırakmaya hazırım. Eyalet iftira dışında bir şey değil" açıklamasını yaptı.

Şükrü Karatepe tartışmanın fitilini ateşlemişti 👇

Günün Tartışma Konusu Erdoğan'ın Başdanışmanı Karatepe'den: 'Başkanlık Çıkarsa Eyalet Sistemine Geçilmeli' - onedio.com
Günün Tartışma Konusu Erdoğan'ın Başdanışmanı Karatepe'den: 'Başkanlık Çıkarsa Eyalet Sistemine Geçilmeli' - onedio.com

Bugüne kadar anayasa ve sistem değişikliğini destekleyen Bahçeli’nin dün geceki “Eyalet sisteminden söz eden danışmanlar var” diyerek başladığı sözleri Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

Bahçeli'nin yorumları kafaları karıştırdı...

Bahçeli: 'Cumhurbaşkanı 'Eyalet' Açıklamasına Ses Çıkarmıyorsa Ülkücülerin Kararı Ne Olabilir?' - onedio.com
Bahçeli: 'Cumhurbaşkanı 'Eyalet' Açıklamasına Ses Çıkarmıyorsa Ülkücülerin Kararı Ne Olabilir?' - onedio.com

Bahçeli'nin yorumlarına bugün MHP'den açıklama geldi

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan'da halk oylamasına sunulacak olan anayasa değişikliğinin eyalet sisteminin kapısını açabileceği yönündeki iddiaları 'iftira' olarak nitelendirerek tartışmalara dahil olan bir diğer isim oldu...

"Anayasanın herhangi bir yerinde eyalet sistemi varsa görevi bırakmaya hazırım."

Yıldırım Ankara yaptığı konuşmada, "Eyalet varsa, eyalet sistemine yol açacak bir madde varsa ben bugün bu görevi hem parti genel başkanlığını, hem başbakanlık görevini anında bırakacağım. Biz hayatımızı bu iş için verdik. Böyle bir iftirada bulunmak şehitlerimizin ruhunu incitmektir. Gazilerimize en büyük hakarettir. Ama buradan soruyorum. Bu iftirayı atanlar aynı şeyi yapabilecekler mi? Getirin şu anayasanın neresinde eyalet varsa gösterin, ispat edin, ben bütün görevlerimi bırakacağım. Siz aynı şeyi yapacak mısınız? Ülkücü kardeşlerimizin hassasiyeti neyse bizim de hassasiyetimiz en az o kadardır." dedi.

Sosyal medya ve Ekşi Sözlük de tartışmalara ortak oldu...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir