'Cumhurbaşkanlığı, Vitrin Makamı Değil'

42PAYLAŞIM

'Cumhurbaşkanlığı, Vitrin Makamı Değil'

'Cumhurbaşkanlığı, Vitrin Makamı Değil'

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin Başbakan Erdoğan, "Siyasetin dışında bir cumhurbaşkanı düşünmek asla mümkün değil. Cumhurbaşkanlığı makamı, bir vitrin makamı değildir. Cumhurbaşkanlığını, bir gelenek anlayışı içerisinde yürütenler olmuş olanlar olabilir. Buna sayın Gül'ü dahil etmem mümkün değil" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim irtibat bürosunun açılışında konuştu. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin Başbakan Erdoğan, "Bu seçimde, inanıyorum ki milletimin hassasiyeti çok daha farklı olacaktır. Cuma günü vizyon belgemizi açıklayacağız. Bir kolektif akıl tarafından bu hazırlanıyor. Bu kolektif aklın ortaya koyacağız vizyon belgesi ile de Türkiye'de halkın seçtiği bir cumhurbaşkanı neler yapar, yapacaktır? Nasıl yapacaktır? Bunların hepsini o belgede göreceğiz" diye konuştu.

"CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMI BİR VİTRİN MAKAMI DEĞİLDİR"

Cumhurbaşkanlığı makamının bir vitrin makamı olmadığını söyleyen Başbakan Erdoğan, "Siyasetin dışında bir cumhurbaşkanı düşünmek asla mümkün değil. Cumhurbaşkanlığı makamı, bir vitrin makamı değildir" dedi.

"BUNA SAYIN GÜL'Ü DAHİL ETMEM MÜMKÜN DEĞİL"

Cumhurbaşkanlığı makamının siyasetesin 'tepe noktası' olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı makamı, siyasetesin tam aksine tepe noktasıdır. Bunu bilmeyenler olabilir. Dünyanın her yerinde bu böyledir. Ülkemizde de bugüne kadar böyle olmuştur. Ama bunu bir gelenek anlayışı içerisinde yürütenler olmuş olanlar olabilir. Buna sayın Gül'ü dahil etmem mümkün değil. Çünkü biz birlikte ciddi bir mücadele etti. 7 yılda Türkiye'nin nereden nereye geldiği ortadadır" açıklamasında bulundu.

Hakime TORUN / ANKARA( DHA)

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir