Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Atatürk ve Türkeş Yaşasaydı Oylarını Erdoğan'a Verirlerdi'

 > 
330PAYLAŞIM

Atatürk Ve Türkeş Yaşasaydı...

CUMHURBAŞKANI adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Haliç Kongre Merkezi'ndeki 'Türkiye Vizyon Belgesi'nin tanıtım programına katılan AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, CHP'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve MHP'nin merhum lideri Alparslan Türkeş'in bugün sağ olsalardı oylarını Erdoğan'a vereceklerini iddia etti.

Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın bütün Türkiye'yi kucaklayacak bir aday olduğunu öne süren AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, MHP ve CHP'nin çatısı ile BDP'nin adayının millete hitap etmediğini savundu. Basri Yıldırım, "CHP'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve MHP'nin merhum lideri Alparslan Türkeş, bugün sağ olsaydı bu çatının altında yer almazdı ve oylarını Başbakan Erdoğan'a verirdi. Bu bağlamda adaylarından memnun olmayan bütün kardeşlerimizi, doğu batı ayrımı yapmadan ülkemizin her noktasına eşit yaklaşan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermeye davet ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 77 milyona hitap eden bir siyasetçi olduğuna dikkat çeken Yıldırım, Erdoğan'ın uygulamaları, tavrı ve liderlik vasfıyla Çankaya Köşkü'ne çıkmayı en çok hak eden isim olduğunu öne sürdü. Yıldırım, "Başbakanımızın bugüne kadar yaptığı uygulamalar, kendisinin bütün Türkiye'nin lideri olduğunu ortaya koydu. 2001'de önderi olduğu siyasi oluşumda, sağcı-solcu, Türk-Kürt, siyah-beyaz ayrımı yapmadan herkese yer verdi. Başbakanımız, CHP'ye ve MHP'ye gönül verenlerin de gönlüne girmeyi başardı. İsteseydi, Cumhurbaşkanlığı makamına parti çoğunluğunu kullanarak direk gelebilirdi. Fakat bugüne kadar görev aldığı her makama, milletimizin referansı ile çıktı. Çankaya Köşkü'ne milletin kararıyla çıkmayı doğru buldu ve adaylığa karar verdi" diye konuştu.

CHP ve MHP'nin kendi içlerinde aday çıkaramadığını söyleyen Ak Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, Başbakan'ın karşısında aday çıkaramayan muhalefetin, ithal çözümlerle halktan oy isteme noktasına geldiğini vurguladı. Her iki muhalefet partisinin misyon, çözüm önerisi ve siyaset üretme yeteneğinin sona erdiğini iddia eden Yıldırım şöyle konuştu:

"Bugün MHP ve CHP'nin oluşturduğu çatıya, parti tabanlarından ciddi tepkiler geldiğini görüyoruz. MHP'ye ve CHP'ye oy veren arkadaşlarımız, kendi içerinde aday çıkaramadıklarını ve oluşturulan çatının dünya görüşlerine aykırı olduğunu ifade ediyor. MHP ve CHP seçmeninin en az yüzde 40'ı çatıya oy vermeyeceğini ve tercihini Başbakanımızdan yana kullanacağını söylüyor. Zira muhalefet partileri, sözde muhafazakar, dış destekli, benim adım ekmek diyen fakat ekmeğin fiyatını dahi bilmeyen bir adayı, çatı olarak seçti. CHP'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve MHP'nin merhum lideri Alparslan Türkeş, bugün sağ olsalardı, bu çatının altında yer almaz, Türk siyasi tarihine geçen her iki liderimiz, Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyunu Başbakan Recep Erdoğan'a verirdi"

Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir