Zonguldak'ta 46 Yaşındaki Adama Seri Tecavüze 11’er ve 6’şar Yıl Hapis

 > 
44PAYLAŞIM

Zonguldak’ta, 46 yaşındaki adama tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuksuz yargılanan 8 sanıktan 2’sine 6’şar yıl 3’er ay, 2’sine 11’er yıl 4’er ay hapis cezası verildi, diğer 4 sanık beraat etti.

Zonguldak’In Kilimli ilçesinde yalnız yaşayan adam, 21 Ekim 2012’de cinsel ilişki teklifini kabul etmediği S.A. tarafından dövüldü. Kilimli Semt Polikliniği’nde tedavisi yapılan bu kişi, polise mahalledeki birçok kişinin kendisine zaman zaman tecavüz ettiğini söyledi.

Soruşturma sonunda C.A., H.D., E.A., V.Ç., C.Ç., F.D., C.D., F.A. hakkında, ‘kişi hürriyetini yoksun kılma’, ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçlarından dava açıldı. Zonguldak 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan sanıklar karar duruşmasında hakim karşısına çıkarıldı.

4 sanığa beraat

Beden ve ruh sağlığı bakımından kendisini savunmayacak durumda olduğu, şizofreni rahatsızlığı ve kendisine karşı işlenen fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılayamadığı doktor raporu ile tespit edilen mağdur, duruşmaya katılmadı.

Sanıklar, üzerlerine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti, F.A. ve V.Ç.’ye 6’şar yıl 3’er ay, H.D. ve E.A.’ya 11’er yıl 4’er ay hapis cezası verdi. Diğer 4 sanığın ise beraatlerine karar verildi. 

DHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir