Görüş Bildir
Haberler
Zonguldak'ı Temmuz'da Yağmur Vurdu

Zonguldak'ı Temmuz'da Yağmur Vurdu

adem kara
16.07.2014 - 09:18
İçeriğin Devamı Aşağıda

ZONGULDAK merkez ile Kozlu ve Ereğli ilçelerinde şiddetli yağmur ve fırtına hayatı felç etti. Yağmur nedeniyle, bazı ev ve işyerleri sular altında kalırken dereye dönen yollarda araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Fırtına nedeniyle yola devrilen ağaç, uzun araç kuyruğuna neden oldu.

Zonguldak'ta gece 02.00 sıralarında başlayan yağmurla etkili olan ve saatteki hızı 70 kilometreyi geçen fırtına nedeniyle bazı ağaçların dalları kırıldı, bazıları kökünden devrildi. Üzülmez Caddesi'nde yola devrilen ağaç nedeniyle ulaşım bir süre durdu. Kent merkezinde tabelalar, çöp kutuları devrildi. Caddelerde su birikintileri oluştu. Araçlar, suyla kaplı yollarda ilerlemekte güçlük çekti. Belediye ekipleri tıkanan rögar kapaklarının açılması ve kırılan ağaç dallarının toplanmasında yetersiz kaldı.

KOZLU SULAR ALTINDA

Kozlu'da da etkili olan fırtına nedeniyle bazı evlerin çatıları hasar gördü. Yağmur nedeniyle ilçe girişindeki yol tamamen suyla kaplandı. Belediye ekipleri dizlerine kadar gelen suyun içine girip tıkanan rögar kapaklarını açmaya çalıştı. Eşofmanıyla suyun içine girip rögar kapaklarını açmaya çalışan Kozlu Belediyesi Fen İşleri Müdürü Şaban Bilgin, ilçenin içinden geçen derede su seviyesinin yükseldiğini, rögar kapaklarının tıkanmasıyla da bazı noktaların sular altında kaldığını söyledi.

Atatürk Caddesi de yağmur nedeniyle sular altında kaldı. Buradaki işyerlerini su bastı. Vatandaşlardan bazıları gece işyerlerine gelip kendi imkanlarıyla suları temizlemeye çalıştı. Belediye ekipleri de vidanjör ile işyerlerindeki suyun boşaltılmasına yardım etti. Fırtına nedeniyle Zonguldak-İstanbul Karayolu'nun Öküşne mevkiinde yola düşen kaya parçaları Karayolları ekipleri tarafından temizlendi. Su altında kalan Kozlu sahil yolunda araçlar güçlükle ilerlerken, arızalanan bir araç çekici ile kurtarıldı.

EREĞLİ'DE SU BASKINLARI

Ereğli'de Çetin Apatay Bulvarı ile Atatürk Bulvarı'nın birleştiği ana yol üzerinde bir ağaç devrildi. Ulaşımın durması nedeniyle yolda uzun araç kuyruğu oluştu. Ağacın dalları itfaiye ekipleri tarafından motorlu testere ile kesildi. 1 saat süren çalışma ile yol tek şeritten ulaşıma açıldı. Çetin Apatay Bulvarı'ndaki Suat Başol Sokak sular altında kaldı. Bir otomobil, rögarların tıkanması sonucu oluşan su birikintisinin içinde kaldı. Otomobil, çevredekiler tarafından itilerek sudan çıkarıldı.

İlçede bazı işyerleri ile evleri de su bastı. Vatandaşlar, kendi imkanlarıyla suları temizlemeye çalıştı. Belediyeye 1 saat içinde su baskını, çatı uçması ve ağaç devrilmesi olmak üzere toplam 14 ihbar yapıldığı belirtildi. Su içinde kalan ve üzerine ağaç devrilen 4 aracın da hasar gördüğü bildirildi.

Ersin ERCAN-Gürkay GÜNDOĞAN-Şafak NEGÜZEL/ZONGULDAK-EREĞLİ,(DHA)

Kaynak: http://www.dha.com.tr/zonguldaki-yagm...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın