Ziraat Bankası'ndan Yeni Uygulama: Aylık 0,98 Faizle 500 Bin TL'ye Kadar Konut Kredisi İmkanı

 > -
Abone ol

Ziraat Bankası, kendisi ile çalışan konut üreticilerine yeni imkanlar sunacağını açıkladı. Bugün yaptığı açıklamada aylık 0,98 faizle 500 bin TL'ye kadar konut kredisi kullandıracağını söyledi. Peki konut kredisi imkanından kim nasıl faydalanabilecek? Haberin tüm detayları içeriğimizde... 

Ziraat Bankası, kendisi ile aktif olarak kredili çalışan firmalardan konut satın alacak müşterilerine aylık yüzde 0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 bin liraya kadar konut kredisi kullanma imkanı sunacak.

Açıklamada, bankanın bugüne kadar konut sektörüne sağladığı öncü çözüm önerilerine bir yenisini daha eklediğini ve bugünden sonra hem bankayla kredili çalışan konut üreticisi firmaların hem de bireysel müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde yeni bir uygulama başlattığını söyledi.

Bankanın konuya ilişkin yaptığı açıklama ise şöyle;

"Ülkemize katma değer sağlayan her ekonomik faaliyete destek verme vizyonumuz doğrultusunda, ekonomimizin lokomotifi konumunda olan konut/inşaat sektörüne yönelik uzun yıllardır etkin finansal çözümler sunmaktayız."

"0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 Bin TL’ye kadar konut kredisi imkanı"

"Bankamız; bugüne kadar konut sektörüne sunduğu öncü çözüm önerilerine bir yenisini daha ekleyerek, bugün itibariyle hem Bankamız ile kredili çalışmakta olan konut üreticisi firmalarımızın hem de bireysel müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlatmıştır. 
Uygulama kapsamına hali hazırda Bankamızla aktif olarak kredili çalışmakta olan konut üreticileri alınmış olup, bu firmalardan konut satın alacak müşterilerimize aylık yüzde 0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 Bin TL’ye kadar konut kredisi kullanma imkanı sunulacaktır."

"Yapılan çalışma ile bankamızca konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,78 olarak belirlenmiştir." (Yani standart faiz 1,78 olacak.)

Bankamızla çalışmakta olan konut üreticisi firmaları da elini taşın altına koyarak, faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmeleri neticesinde müşterilerimize faiz oranı aylık yüzde 0,98 olarak yansıtılacaktır.

"Birinci el ve henüz tamamlanmamış inşaatı devam etmekte olan konut satışlarının finansmanına destek verilecek."

"Bu kapsamda, Bankamızla çalışmakta olan firmaların elinde bulunan bitmiş birinci el ve henüz tamamlanmamış inşaatı devam etmekte olan konut satışlarının finansmanına destek verilecek ve böylelikle firmalarımızın elinde bulunan konut stokunun eritilmesine yönelik de önemli katkı sağlanmış olacaktır."

"Öte yandan; kullandırılan konut kredilerinin bir kısmı söz konusu firmaların Bankamıza olan kredilerinin geri ödenmesinde kullanılacaktır. "

"Bu durum bir taraftan firmaların üzerindeki mali yükün hafifletilmesi, diğer taraftan da bankamızca kullandırılmış olan kredilerin seyyaliyetinin sağlanması açısından önemli kazanım oluşturacaktır."

"Konut sektörüne önemli bir canlılık getirilmiş olacaktır."

"Bu uygulama ile başta alt ve orta gelir grubunda yer alan müşterilerimiz olmak üzere tüm müşterilerimizin konut sahibi olmak için ihtiyaç duyduğu finansmana çok daha kolay ulaşması sağlanacak ve konut sektörüne önemli bir canlılık getirilmiş olacaktır."

Bunlar da ilginizi çekebilir;

ATM'nin Sistem Hatasını Buldu, 4 Ayda 1 Milyon Dolardan Fazla Para Çekti: 'Rock Yıldızları Gibiydim' - onedio.com
ATM'nin Sistem Hatasını Buldu, 4 Ayda 1 Milyon Dolardan Fazla Para Çekti: 'Rock Yıldızları Gibiydim' - onedio.com
Yeni Yılda SSK ve Bağ-Kur Maaşlarına Ne Kadar Zam Yapılacak? İşte 2019 Emekli Maaşları! - onedio.com
Yeni Yılda SSK ve Bağ-Kur Maaşlarına Ne Kadar Zam Yapılacak? İşte 2019 Emekli Maaşları! - onedio.com
Esnafın İşsizlik Maaşı "Ahilik Sandığı" 2020'ye Ertelendi! Peki Ahilik Sandığı Tam Olarak Nedir ve Kimleri Kapsıyor? - onedio.com
Esnafın İşsizlik Maaşı "Ahilik Sandığı" 2020'ye Ertelendi! Peki Ahilik Sandığı Tam Olarak Nedir ve Kimleri Kapsıyor? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir