ATM'nin Sistem Hatasını Buldu, 4 Ayda 1 Milyon Dolardan Fazla Para Çekti: 'Rock Yıldızları Gibiydim'

 > 
56PAYLAŞIM

Avustralya'nın Victoria eyaletinde, 32 yaşındaki Daniel Saunders adlı bir barmen bankamatiklerdeki sistem hatasını keşfederek 4,5 ay içinde yaklaşık 1 milyon 160 bin dolar çekti. Yakalanan ve 1 yıl hapis yatan Saunders, hapisten çıktıktan sonra verdiği bir röportajda 'Pişman değilim. O günleri özlüyorum' dedi.

BBC Türkçe'nin aktardığına göre, Saunders Şubat 2011'de bir gece, para çekmek için saati 22 Avustralya dolarına çalıştığı pub'ın yakınlarındaki National Avustralia Bank'a ait para çekme makinesine gitti. Hesapta parası olmadığını fark etti.

Saunders, kredi kartından mevduat hesabına 200 dolar aktardı.

Parayı çektikten sonra ekranda "İşlem iptal edildi" yazısı belirdi. Saunders, daha sonra, bu paranın kaydının ekstrede görünmediğini fark edince önce 500 sonra da 600 dolar çekti.

Aynı bankamatikten bir hafta içinde 20 bin dolar para çeken Saunders, kendi ifadesiyle "rock yıldızları" gibi bir hayat sürdü.

Özel uçak kiraladı, tatile gitti.

90 bin dolara özel uçak kiralayarak Pasifik'teki bir adaya tatile giden Saunders, bu yolla off-shore hesaplara milyonlarca dolar para transfer etme hesapları yaparken bir daha ailesini göremeyeceği ve her yerda aranan uluslararası bir suçlu olacağı endişesiyle bankaya durumu bildirme kararı aldı.

"4,5 ay şişman ve beyaz bir Kanye West gibi bir hayat sürdüm" diyen Saunders, daha sonra kumar alışkanlığının nüksettiğini, psikolojisinin bozulduğunu ve anksiyete nöbetleri geçirmeye başladığını anlattı.

2015'te bir yıl hapis cezasına çarptırılan Saunders ardından 18 ay kamu hizmeti yaptı. Saunders'in cezasının yanı sıra bankaya hala 250 bin dolar borcu olduğu belirtildi.

Dünyada İlk Sıraya Yerleşti! İran Kırbaç Cezalarına Rağmen En Çok Estetik Yaptıran Ülke - onedio.com
Dünyada İlk Sıraya Yerleşti! İran Kırbaç Cezalarına Rağmen En Çok Estetik Yaptıran Ülke - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir