Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Zafer Tombi ve Dostlarının! Şikâyet Üzerine 'Uzaklaştırılan' Kedi Okuluna Geri Dönüyor 😺

 > 
2.4bPAYLAŞIM

İzmir’in Bayraklı ilçesindeki Ticaret Borsası İlkokulu 3. sınıf öğrencileri ve Öğretmen Özlem Pınar Ivaşcu tarafından okul bahçesinde beslenen, ara ara derslere de katılım gösteren kedi Tombi, bir velinin şikâyeti üzerine okuldan uzaklaştırılmıştı. Haber sosyal medyada hızla yayıldı, tepkiler yükseldi ve İl Milli Eğitim Müdürü devreye girdi. Tombi okuluna geri dönüyor... 

ajannimo.com'dan Nilay Küçük Cantank'ın aktardığı bilgiye göre öğrenciler Tombi rahatsız olmasın diye sınıfta koşmuyor, yüksek sesle konuşarak onun uykusunu bölmek istemiyor, her sabah Tombi’nin mamasını suyunu kontrol edip onunla vedalaşmadan sınıftan ayrılmıyorlardı. Tombi artık sınıfın bir öğrencisi olunca, Özlem öğretmen Tombi‘nin aşılarını yaptırıp ona bir karne çıkardı.

Çocuklar okula hiç olmadığı kadar hevesli gidince veliler de bu durumdan oldukça memnun oldu, biri hariç...

Sınıfın 33 öğrencisi ve 32 velisi bu durumdan oldukça memnunken bir veli Tombi’yi sınıfta istemedi. Diğer velilerin ve öğretmenin ısrarı da veliyi ikna etmeye yetmedi.  Özlem Öğretmen veli tarafından defalarca şikâyet edildi.

Geceleri okulun bahçesinde yatan Tombi geceleri sokakta kalmasın diye yuva arayışına girildi.

Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi: 

"Tombi şu an Özlem Öğretmenin evinde misafir ancak Özlem Öğretmenin evinde zaten 3 kedisi var. Sevgi dolu Tombi’nin 33 öğrencinin ilgisini özletmeyecek sıcak bir yuvaya ihtiyacı var. Tombi’nin bir daha geri getirilmeyeceği ve çok sevileceği yuvası olmak ister misiniz?"

Kedi Tombi bir anda sosyal medyanın çok konuşulan konularından biri oldu 📌

Ve iyi haberi Öğretmen Özlem Pınar İvaşçu verdi: 'Tombi için okulda bir yaşam alanı oluşturup, tekrar çocuklarda buluşmasını sağlayacağız'

Sosyal medyaya yansıyan olay sonrası durumdan haberdar olan İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, devreye girdi ve öğrenciler için sağlık sorunu oluşturup, oluşturmayacağı kontrol edildikten sonra Tombi'nin öğrencilerin yanında kalması gerektiğini ifade etti. 

‘Tombi'nin okul bahçesinde besledikleri 9 kediden farklı olduğunu belirten sınıf öğretmeni Özlem Pınar İvaşçu yaşananları şöyle aktardı:

"Sokağa atılmış bir kedi olduğunu düşünüyoruz; çünkü insanlara çok kolay yaklaşıyor, çok kolay güveniyordu. Sabahları benim sınıfımdaki çocuklar, sıra olduklarında ilginç bir şekilde onları tanıyordu ve onların peşinden sınıfa geliyordu. Tüm aşılarını ve kontrollerini yaptırdık, karnesini çıkarttık ve kendisini sınıfta misafir etmeye başladık. O günlerde zaten hava da çok soğuktu. Çocuklar üzerindeki olumlu etkisini gördük, velilerden çocukların okula daha bir istekle geldiğini yönünde çok olumlu yorumlar aldık. Gidince çok üzüldüler ancak onları 'Tombi'nin bir evi olmasını, sıcak bir yuvaya kavuşmasını istemez misiniz?' diyerek ikna ettim."

'İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Yahşi'ye, konu üzerindeki ilgisi için çok teşekkür ediyorum'

Daha sonra ‘Tombi'nin, kendisinin de tanıdığı velilerden Nilay Coşardemir'e verildiğini anlatan İvaşçu, "Arkadaşımız, bilinçli olduğu için ‘Tombi'nin hiçbir şey yememesinden ve aşırı kilo vermesinden korkmuş, 3 gün boyunca hiçbir şey yememiş. Sonra onu aldım ve evime, diğer kedilerimin yanına getirdim. Fakat burada da çok mutlu olmadı. Daha sonra ‘Tombi'nin gerçek yerinin, öğrencilerin yeri olduğunu anladık. İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Yahşi'ye, konu üzerindeki ilgisi için çok teşekkür ediyorum. Tombi için okulda bir yaşam alanı oluşturup, tekrar çocuklarda buluşmasını sağlayacağız" dedi.

Okul Müdürü Mehmet Aydoğdu ise ‘Tombi’nin öğrencilerle iyi ilişki kurduğunu, çocukların mutluluğunun kendilerinin mutluluğu olduğunu ifade etti.

Kedi Tombi ve sınıf arkadaşlarına mutluluklar dileriz 🙏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir