Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yürümeyi Hedeflediğiniz Kişiyi Tavlama Garantili, Tüm Kilitleri Açan Tanışma Mesajı Nasıl Atılır?

-
Abone ol

Twitter, Instagram fark etmez. Denenmiş ve başarıyla sonuçlanmış bu bilimsel birkaç taktikle yürüdüğünüz herkesi etkilemeniz garanti.

Flörtün bilimini incelerken şu akademik makaleden, bu çalışmadan ve şu ilginç yazıdan faydalandık.

Kim ne derse desin 'DM'den yürümek' artık hoşlandığımız kişilerle tanışmak için en ideal yol.

Ama yürüme olarak adlandırdığımız bu flört çabasının bir riski var, tek bir atış hakkınız var ve karşınızdaki insanı etkileyemediyseniz o ilk sohbeti geriye alma şansınız yok. Yani birinden hoşlanıyorsanız onun ilgisini çekecek ilk mesaj çok önemli.

Risk almayı tercih edebilirsiniz...

Genellikle olumsuz sonuç alırsınız. İnsanların etkileneceği belli ortak konular olduğunu düşünecek olursanız bu konuda denenmiş ve onaylanmış, bilimsel diyebileceğimiz bazı etkili taktikleri kullanmaktan zarar gelmez.

Öncelikle kadın yahut erkek fark etmez, attığınız ilk mesajda sıkıcılıktan uzak durmak şart. Bunu hepimiz biliyoruz.

Onun ilgi alanı olduğuna inandığınız bir konuda 'şaka' paylaşmak faydalı olabilir ama burada da şakanızın kuvvetli olması şart. Şakanızdan emin değilseni onu takip ederken gördüğünüz şeylerle ilgili dikkatiniz çeken bir konuda yanıt vermesini isteyecek bir tespit yapın.

Zekice ve kişinin daha önce düşünmediği bir tespiti mutlaka yanıtlayacak.

Orijinallik... Ah bu orijinallik...

Herkesin atabileceği mesajlar, klasik espri ve tespitler bize zaman kazandırıyor gibi görünse de karşımızdakinin o mesajı açmadan silmesine bile yol açabilir. Sizi yansıtan, özenli bir tanışma mesajı için birkaç dakika harcamaktan kaçınmayın.

İmla kurallarına kıymet verin. Vermiyorsanız flört etmek bunları öğrenmek için bahaneniz olsun.

Dili iyi kullanmak görüntümüzüle etkilemek maksatlı saç baş, kıyafet gibi detaylara özen göstermek gibi, yabana atılmamalı. İmla hataları yapmak sizin için önemsiz olabilir ama özensiz mesajlar alan karşınızdaki kişi onu önemsemediğinizi düşünecektir.

Haksız da sayılmaz.

İlk mesajı kurgulamak öyle kolay değil, tüm bu şartları sağlayan mesajın 'evet' yahut 'hayır' olarak yanıtlanacak bir mesaj olmaması lazım.

Açık uçlu soruları seçiyoruz.

Devamlılığı olmayan bir mesaj atmaktansa açık uçlu sorular sormak, yorumlar yapmak karşınızdaki kişinin sizinle sadece o an ilgilenip yazmaktan ziyade uzun zamandır takip ettiği ve sizinle konuşmak, sizi tanımak istediğini düşündürür. Gerçekten de onu tanımak istediğinizi varsaydığımız için sizi daha iyi anlatacak mesajlar seçmeli.

Açık uçlulukta da sınırı bilin, fazla açık uçlu olmayın. Bu da karşınızdaki insanın sizi yanıtlamasını zorlaştırabilir.

Zeki görünmek ama zorlu bir bulmaca izlenimi vermemek işin sırrı. 

Birkaç mesajın ardından iş size kalmış ama son bir tavsiye, sürekli ilk mesajı atan kişi siz olmayın. Tahmin ettiğiniz gibi olumlu bir etki yaratmayacak, aksine sizin ısrarcı biri olduğunuzu düşündürecek ve sizin stres seviyenizi yükseltecek.

Tüm bunlar aklınızın bir kenarında bulunsun, hemen hepsi denenip onaylanmış yöntemler. Sizin flört taktikleriniz neler, yorumlarda paylaşır mısınız?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zehrabv

en kral yol eski sevgili. ne sever ne sevmez aşinasın, zorlanmıyorsun. konu mu bitti, aç eski güzel hatıralardan missss gibi. sinirli misin kavga ederken eski olaylardan dolayı da sıç ağzına miss.

almakay

Bunlar Arnold Schwarzenegger da işe yarar mı? Biraz yaş farkı var ama olsun kardeşim aşk aşktır 😂

sax

Bir dişiye sahip olmak istediğimde saçından çekerek evime götürürüm, sonuçta hökümet beni destekliyor.

sairsel

Şiir yazın gençler, ben denedim olmuyor :)))

rasim-c.

Bu konuda Arda TURAN’a danışmak istiyorum. Adam prof bu konuda.

Görüş Bildir