Görüş Bildir
Haberler
Yönetmen Michel Gondry İstanbul'a Geliyor

Yönetmen Michel Gondry İstanbul'a Geliyor

yelda kahveci
22.01.2014 - 14:55
İçeriğin Devamı Aşağıda

Yönetmen Michel Gondry İstanbul'a Geliyor – Yeşil Gazete

Ayakları her daim yerin birkaç santim üstünde gezinen yönetmen Michel Gondry, “13. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali” vesilesiyle İstanbul’a geliyor. Hem de koltuğunun altında Noam Chomsky hakkında yaptığı animasyon belgeselle.

“Uzun adam mutlu mu?”

“Eternal Sunshine of the Spotless Mind”, “Science of Sleep”, “Be Kind Rewind” ve “L’ecume des Jours” filmlerinin unutulmaz yönetmeni Michel Gondry, Noam Chomsky hakkındaki son filmi “Uzun Boylu Adam Mutlu Mu? Noam Chomsky ile Canlandırma Bir Sohbet” filminin Türkiye galasına katılacak.

Björk, Massive Attack, Rolling Stones, Radiohead gibi müzisyenlerin şarkılarına çektiği video kliplerle adını duyuran Gondry, 2001’de ilk sinema filmi olan Human Nature/İçgüdü’yü yönetmişti. Bir önceki filminde olduğu gibi Charlie Kaufmann imzalı senaryosuyla çektiği ikinci uzunu “Eternal Sunshine of the Spotless Mind/Sil Baştan”la 2000’ler sinemasına adını yazdırdı. Yönetmenin vizyona giren son filmi Boris Vian’ın “Günlerin Köpüğü/L’écume des jours” uyarlamasıydı.

“!f İstanbul” un “Digiturk Galaları” bölümünde gösterilecek yeni belgeselinde Gondry, Dilbilimci, filozof, tarihçi, mantıkçı, aktivist, siyasi eleştirmen ve yazar Noam Chomsky’nin hayatıyla ilgili sohbetlerini animasyon şeklinde sunuyor.

( Yeşil Gazete )

Kaynak: http://yesilgazete.org/blog/2014/01/2...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0