Görüş Bildir
Haberler
Yılın Bürokratı Seçilen Polis Müdürü de Görevinden Alındı

Yılın Bürokratı Seçilen Polis Müdürü de Görevinden Alındı

Onedio Medya
07.01.2014 - 11:22 Son Güncelleme: 07.01.2014 - 13:03

Yılın Bürokratı Seçilen Polis Müdürü de Görevinden Alındı

Edirne’de yılın bürokratı seçilen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürü Semih Erdur görevinden alındı.

Uyuşturucu ve kaçakçılıkla mücadele konusunda yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Erdur, Edirne televizyonu (ETV) tarafından yapılan anket sonucunda 2012’de yılın bürokratı seçilmişti.

Kısa süreliğine Hamzabeyli Hudut Kapısı Şube Müdürü olarak görev yaptıktan sonra KOM Müdürü olarak atanan Erdur, sokak satıcısı olarak tabir edilen uyuşturucu tacirlerine, göçmen kaçakçılarına ve uluslararası uyuşturucu ticaretine büyük darbe vurmuştu.

İki yıl içinde ekibi ile birlikte kaçakçılık, organize suç, insan kaçaklığı, uyuşturucu ile mücadele konusunda 800’ün üzerinde çalışma gerçekleştirdi.

KOM şubesinde başarılı çalışmalar yapan Erdur, aynı zamanda parlak bir mesleki kariyere sahip.

11 yıl Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol Daire Başkanlığı’nda görev yapan Erdur, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Sırbistan misyonunda 4 yıl, Birleşmiş Milletler (BM) Kosova Polis Gücü’nde 3 yıl görev yapmıştı.

Ancak 17 Aralık tarihinde İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilen büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonun ardın emniyet bünyesinde başlayan cadı avı onu da vurdu. Genel müdürlük, İstanbul ve Ankara emniyetindeki görevden almalar birçok ile uzandı.

Cihan

Kaynak: http://www.cihan.com.tr/news/Yilin-bu...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0