Yayın Yasağı Getiren Hakim Konuştu: 'İfadelerin Birebir Yazılmasına Yasak Koydum'

 > 
154PAYLAŞIM

Yolsuzluklarla ilgili Meclis Komisyonu'nun işlemlerine yayın yasağı getiren hakim Yavuz Kökten, "Birebir ifadelerin yazılmasına yasak var. Yorum ve eleştiri yapılabilir. Onlara bir yasağımız yok" dedi.

Dört eski bakanla ilgili yayın yasağı kararı veren Ankara 7. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Yavuz Kökten, **“Kararımın arkasındayım, ben ifadelerin birebir yazılması yönünde yasak koydum. Oysa yorum, eleştiri yapılabilir; herkes kararı okumadan konuşuyor” dedi.

Hürriyet gazetesinden Nurettin Kurt’a konuşan Hâkim Kökten, şunları söyledi: “Kararım ortada ve açık, neyi yasakladığım neyi yasaklamadığım ortada. Bir kere yorum yasağı yok, eleştiri yasağı koymadım. Komisyonda alınan ifade metinleri birebir yazılıyor şikâyeti yapıldı. Bunun yazılmamasıyla ilgili karar zaten TBMM İçtüzüğü’nde yer almaktadır. Yani birebir ifadelerin yazılmasına yasak var. Yorum ve eleştiri yapılabilir. Onlara bir yasağımız yok.

Verdiğim karardan eminim, sonuna kadar arkasında dururum. Karar zaten açık ama insanlar kararı okumuyorlar. Vay şöyle olmuş, vay böyle olmuş yorumu yapıyorlar. Önemli olan içerik. Ben yanlış bir şey yapmadım. Başvuruyu değerlendirip, inceledim. Yaygara koparıldığı şeklinde değil.”

Nurettin Kurt | Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir