Yatağan İşçilerinden Zincirli Eylem: 15 Gözaltı

 > 
95PAYLAŞIM

Yatağan işçilerine polis müdahalesinden bir kare...

Yatağan İşçilerinden Zincirli Eylem: 15 Gözaltı

Ankara'da Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı girişinde demir bariyerlere kendini zincirleyen Yatağan işçilerine polis biber gazı ile müdahale etti. Zincirli eylemde 15 kişi gözaltına alındı.

Ankara Özelleştirme idaresi önünde ki Kurtuluş Parkı'nda günlerdir bekleyen Yatağan işçileri, öğle saatlerinde Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanlığına geldi.

40 kişilik işçi grubundan 6 kişi kendini bakanlığın girişinde ki demir bariyerlere kendini zincirledi. Soma'da meydana gelen maden faciasını ve Kemerköy Termik Santrali ile Yeniköy Termik Santrali'nin özelleştirilmesini protesto eden yatağan işçileri daha sonra açıklama yaptı. Özelleştirmeye karşı çıktıkları belirtilen açıklamada Soma'da yaşanan maden faciasına da dikkat çekildi.

Bakanlık girişinden ayrılmayan işçilere açıklamanın ardından çevik kuvvet ekipleri biber gazı ile müdahale etti. Kendilerini bakanlığın demir korkuluklarına zincirleyen işçileri, polis ekipleri demir kesme makinasıyla zincirleri keserek gözaltına aldı.

Bir grup işçi ise çevik kuvvet ekipleri tarafından bakanlık önünden uzaklaştırıldı.

Zincirli eylemde TES-İŞ Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin'in de aralarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Tahsin GÜNER-Muhammet BAYRAM / ANKARA-DHA

Haberin Tamamı İçin:

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir