Görüş Bildir
Haberler
Windows Phone 8.1 İçin Geri Sayım Başladı

Windows Phone 8.1 İçin Geri Sayım Başladı

Batuhan
12.05.2014 - 11:52

Windows Phone 8.1 İçin Geri Sayım Başladı

Microsoft, geçtiğimiz aylarda düzenlediği geliştiriciler konferansı BUILD 2014′te tanıttığı Windows Phone 8.1 güncellemesini, kısa bir süre sonra dünyadaki tüm kullanıcılarının hizmetine sunacak.

Microsoft’un Windows Phone 8 (WP 8) için geliştirdiği ilk büyük güncelleme olan Windows Phone 8.1, BUILD 2014 etkinliğinde tanıtılmış, ancak dağıtım tarihiyle ilgili bir bilgi verilmemişti. Güncellemeyi sadece Preview for Developers programına kayıtlı geliştiriciler indirebiliyordu. Şimdi ise Microsoft, Siri’ye rakip dijital asistan Cortana, yeni bildirim merkezi ve arka planlı canlı kutucuklar gibi birçok yeniliği içinde barındıran WP8.1 güncellemesinin yayınlanma tarihini açıkladı.

WP 8.1, 24 Haziran tarihinde Nokia’nın yeni amiral gemisi Lumia 930 ile birlikte kullanıma sunulacak. Sistem, aynı zamanda 3 yıl boyunca yani 11 Temmuz 2017 tarihine kadar yazılım ve güncelleme desteğine sahip olacak.

Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre WP 7.8 için ana destek, 9 Eylül 2014 tarihinde sona erecek. WP 8′e verilen desteğin ne zaman biteceği ise belli değil.

Microsoft, konuyla ilgili resmi internet sitesi üzerinden şu şekilde bir açıklama yaptı; “Microsoft, yaşam döngüsünün başlangıç tarihinden itibaren en az 36 ay boyunca işletim sistemi için güvenlik güncelleştirmeleri de dahil kullanılabilir güncelleştirmeler sunacak. Bu güncelleştirmeler, kendisinden önceki güncelleştirmelere dayanacak ve artımlı olacak. Müşterilerin destek almaya devam edebilmeleri için her güncelleştirmeyi yüklemeleri gerekir. Bu artımlı güncelleştirmelerin dağıtımı cep telefonu operatörü veya telefonunuzu satın aldığınız üretici tarafından denetlenebilir. Yükleme için ise telefonunuzdaki önceki tüm güncelleştirmelerin bulunması gerekir. Güncelleştirmelerin kullanılabilirliği ayrıca ülke, bölge ve donanım özelliklerine göre değişir.”

WP 8.1, dijital asistan Cortana, Swype stili klavye ve bildirim dostu Action Centre gibi özellikler getiriyor. Bunların yanında yeniden tasarlanmış bir kilit ekranına sahip olan güncelleme, seçilen duvar kağıdını canlı kutucukların arkasından görebilme, VPN kullanabilme ve şifrelenmiş e-postaların okunabilmesine olanak tanıyor.

Stuff

Kaynak: http://www.stuff.com.tr/2014/05/windo...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0