Görüş Bildir
Haberler
Wall Street Journal'dan Türkiye'ye Ukrayna Benzetmesi!

Wall Street Journal'dan Türkiye'ye Ukrayna Benzetmesi!

Wall Street Journal'dan Türkiye'ye Ukrayna Benzetmesi!

Wall Street Journal gazetesine göre, Ukrayna'da yaşanan kriz, Rusya'nın Kırım'da havaalanlarını ve askeri üstleri giden yolları işgal etmesiyle birlikte yeni bir boyut kazanırken yurtdışı borsalarda yaşanan satışla birlikte, BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününde yüzde 2 değer kaybetti. Borsa gün içinde en düşük 61262,79 puana geriledi.

Haberde '2,23 liranın üzerini gören dolar kuru saat 15.00'de yüzde 0,7 yükselişle 2,2213'ten işlem gördü. Gösterge tahvil faizi yüzde 11'in üzerinde seyrederken gelişmelerden çok etkilenmedi' denildikten sonra 'Hem cari açığının yarattığı kırılganlık hem de yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun yarattığı çalkantılar ve son dönemde patlak veren dinleme skandalıyla Türkiye, gelişen piyasalardan negatif ayrıştı' yorumu yapılıyor.

Bu arada, WSJ, 'bugünkü PMI (satın alma endeksi) verilerini değerlendiren ABD'li yatırım bankası Goldman Sachs GS +0.64yüzde Türkiye için bu yıl yüzde 2, gelecek yıl ise yüzde 1,8 büyüme beklediklerini yineledi. Yatırım Finansman, BIST 100 Endeksi için 12 aylık hedefini 83 bin puandan 72 bin puana indirdi' diye yazıyor. 

ANKA

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam