Uykuya Doyamayanlara Gelsin! İşte Dünyanın En Başarılı İsimlerinin Günlük Uyku Düzenleri

386PAYLAŞIM

Bir çoğumuz yataktan uykuya doymuş, dinç bir şekilde çıkamıyoruz ya da uykuyu fazla kaçırıp şiş bir yüzle uyanıyoruz. İdeal uykunun 8 saatten az 5 saatten fazla olması gerektiği söylenir. Peki bu herkes için geçerli midir? İşte dünyanın en başarılı isimlerinin günlük uyku süreleri:

1. Nikola Tesla

Tesla, günde yalnızca 2 saat uyurmuş. Fakat 25 yaşına geldiğinde bu durum büyük sağlık sorunlarına sebep olmuş. Daha sonra yavaş yavaş kendini toparlamayı başarmış.

2. Leonardo Da Vinci

Leonardo Da Vinci'nin "Uberman" yani süperadam uykusu olarak bilinin, kendi oluşturduğu bir uyku döngüsü varmış. Da Vinci, 4 saatte bir 20 dakikalık kısa şekerlemeler yaparmış.

3. Albert Einstein

İnsanların ne kadar uykuya gereksinimi olduğunu ölçmek için beyin dalgalarını incelemeye çalışan Albert Einstein, günde tam 10 saat uyurmuş.

4. Bill Gates

Listemizde ideal uyku süresine en yakın isim Bill Gates. Uykuya oldukça önem veren Bill Gates günde 7 saat uyurmuş.

5. Donald Trump

Trump, başarılı olmasını günde yalnızca 3 saat uyumasına bağlıyormuş. Günde 3 saatten fazla uyuyanların nasıl başarılı olmaya çalışabildiğine anlam veremiyormuş.

6. Wolfgang Amadeus Mozart

Mozart, günde yalnızca 5 saat uyurmuş. Mutlaka 1'de uyuyup 6'da uyanırmış. Uyumadan hemen önce ve uyandıktan hemen sonra besteleri üzerinde çalışırmış.

7. Benjamin Franklin

Franklin'in kaç saat uyuduğunu bilemiyoruz  fakat kaçta uyursa uyusun mutlaka erken uyanırmış. Hatta bu konuyla alakalı kendisine ait bir söz de var;

 "Erken kalkan zengin olur, sağlıklı olur, akıllı olur."

8. Napoleon Bonaparte

Napolyon günde 6 saat uyurmuş fakat uyku düzeni biraz farklı. Akşam 10'dan 2'ye kadar uyur ardından sabah 5'e kadar çalışırmış. Çalışmasını bitirdikten sonra tekrar uyur, 7'de uyanırmış.

9. Barack Obama

Barack Obama, uzun saatlerce uyumuyormuş. Gün içinde kısa kısa ama kaliteli uyurmuş.

10. Sigmund Freud

Freud, kendi üzerinde yaptığı deneylerden dolayı yalnızca 6 saat uyuyormuş.

11. Thomas Edison

Edison uykuyu zaman kaybı olarak görürmüş. Bu yüzden o da Tesla gibi gün içinde kısa şekerlemeler yaparak günlük uyku ihtiyacını karşılarmış.

12. Richard Branson

Kendisi Virgin şirketler grubunun Ceo'su. Branson 6 saatlik uykunun ardından saat 5:45'te güne sporla başlarmış.

13. Margeret Thatcher

Demir Leydi hayatını "Az uyku, çok iş" prensibiyle sürdürdüğünden geceleri yalnızca 4 saat uyurmuş.

14. Winston Churchill

Churchill geceleri 4'e kadar çalışır, 4 saatlik  kısa bir uykudan sonra 8'de uyanırmış. Gündüzleri ise kısa şekerlemeler yapıyormuş. Hatta bunun için Palamento binasında yatak bulundururmuş. Bu kısa kestirmelerin liderliğine büyük katkısı olduğunu savunurmuş.

15. Voltaire

Büyük yazar Voltaire, ne kadar doğru bilemiyoruz, günde 40 fincan kahve içermiş ve buna bağlı olarak da günde en fazla 4 saat uyumuş.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
reshontheway

Da Vinci Methodu inanılmaz işe yarıyor tavsiye ederim arkadaşlar. ( Bu arada lütfen doğayı koruyunuz )

torun

Admin liste de göremediğim biri var onu da ben yazayım; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN da günde 6 saatlik uykuyla idare edenlerden... Not al kenarda bulunsun 😉

kemal-saban

Ne alakası var kardeşim listedekilerin yanından bile geçemez cumhurbaşkanımız. Destek, sevgi vs tamam da cahillik yapmayın.

tolga-koc

Günde 3 veya 4 saat uyurum ve uyumayı denemezsem uyuyamam. Hiçbir başarıya imza atmış veya gerçekliğe bayılıyor da değilim. Konuyu az uyuyan zekidir, başarılıdır konusuna getirmeye çalışıyorsanız ne zekiyim ne başarılıyım. İhtiyacımızda yok arkadaşlar hayat ne verdiyse, kendim ne aldıysam onu yaşayıp siktir olup çekip gideceğim. Kahramana ihtiyaç yok. Size kalp.

burhan-dogan1

gunde 3-4 saat uyudugunda güne pc basında veya eglenceyle baslıyarak gökten zeka veya başarı bekleme :)

nazife-abayli

Sadece bende anormallik var sanıyordum. Meğer az uyumak normalmiş :)

gzm-ynklr

Voltaire, ve Nikola Tesla, az uyuyormuş.

Görüş Bildir