Üretkenliğinizi Arttıracak Stratejiler

6PAYLAŞIM

Üretkenliğinizi Arttıracak Stratejiler

Kariyerinizde yardımcı olan organizasyon stratejileri neler? Üretkenliğinizi neler arttıracak?

Genç profesyonellerin öğrenmesi ve takip etmesi gereken çok fazla organizasyon stratejileri vardır, ama çoğu önemsenmez. Etkili ve düşünceli organizasyon stratejileri geliştirmek size zaman kazandıracak ve patronunuzun gözüne girmenizi sağlayacaktır. Sizin üretkenliğinizi ve başarınızı arttıracak bir alışkanlık olacaktır

Beklentiler ve görevler

Her haftanın başında, önünüzdeki haftanın görevlerini belirlemek için bir iki saat ayırın, programlarınızın uygunluğunu, süresi dolmak üzere olan projeleri ve bu projeleri zamanında bitirip bitiremeyeceğinizi analiz edin. Problemleri veya sorun çıkarabilecek noktaları önceden belirleyin.

Zaman kontrolü ve yönetimi

Üretkenlik iyi bir organizasyon stratejisinin sonucudur, ama en etkin kişi bile gün içinde işi yavaşlatabilecek olayları tamamen yok edememektedir. Oturduğunuz yerde bazı düzenlemeler yapın. Her geçenle göz kontağı kurmayacak şekilde oturun.dolayısıyla onların önünde olacak şekilde oturmayın. Bunun amacı kaba olmak değil, günlük konuşmalardan kaçmak içindir. 5-10 dakika muhabbet yeterlidir, ama insanların daha fazlasını yapmasına izin vermeyin. İnsanlarla göz teması kurmak, meşgul olduğunuzu gösterecektir.

Aynı şekilde maillerinizi ve telefonlarınızı da aynı şekilde ele alın. Her gelen maile hemen cevap vermek yerine, her yarım saatte bir mailerinizi kontrol edin, telefonlarınızı da aynı şekilde. Kısacası epostalarınızı siz hazır olduğunuz zaman kontrol edin, başkalarının size ihtiyacı olan zaman değil.

Bilgisayar uygulamaları ve web tabanlı araçlar

Kişiliğinize ve tercihlerinize göre organizasyon stratejilerinde size yardımcı olacak web tabanlı araçlar vardır. Onlara kaydolmanızı, görevlerinizi yönetmekte, telefonları cevaplamakta, email hatırlatmalarında, bilgileri iş arkadaşları ile paylaşma da, çalışma sayfalarını, html’leri göndermekte faydalıdır.

Biraz da eski usul organizasyon stratejileri

Kağıt üstünde veya eski moda uygulamalar

Her zaman bilgisayarınızın başında olmayacağınız için, tam organizasyonu sağlamak, operasyonları yürütmek için bilgisayarınızı kullanmış olmanız her zaman çok akıllıca olmayacaktır. Telefonlar ve iphonelar işe yarayabilir ama bazılarımız hala kağıt ve kalem kullanmayı tercih etmektedirler. Özellikle de yazılmadığı zaman unutan türden biriyseniz. Yapılan çalışmaların kağıtta olması, toplantıda herkese elden teslim dokümanlar vermenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda yapacağınız dosyalamalar, siz işyerinde yokken iş arkadaşlarınızın işle ilgili bilgileri nerede bulacakları konusunda yardımcı olacaktır.

İlave taktikler

*Dosya dolabına yatırım yapın.

*Çalışma alanınızı düzenli tutun.

*Her günün sonunda ertesi gün yapılacaklar listesini hazırlamak için 20 dakika ayırın

Bir Adım Atın

Etrafına baktığınız zaman düzensiz insanların sürekli bir şeyi yetiştirebilmek veya yakalayabilmek için koşuşturduğunu göreceksiniz. Ve bu hatayı tekrar yapma eğilimindesiniz.bunun yerine organizasyon stratejisi uygulayarak bu hatayı yok edebilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir